|FinTech

Electroneum recenze: mobilní kryptoměna zdarma

Electroneum je první britská kryptoměna zaměřená na mobilní telefony a běžné lidi. Tato měna se snaží rozšířit skrze mobilní aplikaci kde si můžete zapnout simulaci těžby a určité množství ETN tak obdržet. Další zajímavou vlastností jsou okamžité transakce které jsou možné na úkor centralizace.

V čem je tato měna jiná?

Abyste kryptoměnu mohli začít používat i těžit tak vám stačí pouze mobilní telefon a nainstalovat IOS nebo Android aplikaci. Je důležité vědět, že tato kryptoměna je částečně centralizovaná pokud budete používat pouze aplikaci.

Pro běžné uživatele využití mobilní peněženky přináší jisté výhody:

  • online technická podpora
  • není potřeba zabezpečit privátní klíč
  • tradiční obnova hesla skrze e-mail v případě zapomenutí

Důležitá je hlavní nevýhoda pokud použijete pouze mobilní peněženku: Centralizace.

Někdo jiný má váš privátní klíč a disponuje vašimi prostředky a tím přicházíte o jednu ze základních výhod kryptoměn - decentralizaci.

Decentralizace a anonymita

Pokud si pomocí webového rozhraní Electroneum vygenerujete tzv. papírovou peněženku a převedete si na ni prostředky tak s ETN můžete disponovat jako s jakoukoliv jinou kryptoměnou. Privátní klíč bude ve vašich rukou, ztratíte tak ale výše uvedené výhody.

Electroneum (ETN) je postavené na kryptoměně Monero, která je decentralizovaná a anonymní. Jedním z nedostatků podle určitých názorů u kryptoměn jako je Bitcoin je transparentní historie všech transakcí. Díky této vlastnosti je poměrně jednoduché dohledat stav a adresu jakékoliv peněženky.

U kryptoměny Monero je tento problém vyřešen. V případě ETN dosáhnete decentralizace a anonymity pouze pokud použijete papírovou peněženku.

Mobilní těžba kryptoměny

Důležité je si uvědomit, že se nejedná o tradiční těžbu kryptoměn kdy vaše zařízení vykonává činnost důležitou pro fungování blockchainu (zpravidla ověřování transakcí). V případě mobilního "cloud miningu" se jedná o pouhou simulaci, nemůže tak docházet k vybíjení baterie a k případnému zahřívání vašeho zařízení.

Mobilní těžba

K aktivnímu těžení nepotřebujete být ani neustále online, stačí se vrátit do aplikace zhruba jendou týdně a prodlužovat tak dobu simulace těžby.

Závěr a instalace

Aplikaci a "cloud mining" můžeme doporučit, najdete ji na platformě IOS i Android. Navíc pokud při registraci uvedete náš promo kód 22E46A obdržíte bonus 1% k ETN které vytěžíte.

Na Electroneum jako investici se možná podíváme příště.