Blog
Aktuální informace o investování do P2P půjček, akcií, ETF, kryptoměn a komodit.
Sdílení zkušeností s investováním, se správou portfolia a s dosažením finanční nezávislosti.
20.02.2019|P2P půjčky

Envestio recenze - roční výnos až 19%

Envestio Logo

Envestio umožňuje investorům skupinové financování (crowdfunding) tradičních a inovativních projektů v průmyslových odvětvích jako jsou nemovitosti, energetika a těžba kryptoměn. Firma se sídlem v Estonsku začínala v roce 2014 jako investiční fond a až poté v roce 2017 otevřela dveře veřejnosti.

Koncem roku 2018 společnost Envestio úspěšně ukončila a vyplatila investorům celkem 15 projektů s průměrným ročním úrokem okolo 19%.

Zastoupení projektů:

  • Nemovitosti: 16%
  • Energetika: 17%
  • Těžba Kryptoměn: 21%
  • Ostatní: 46%

Kdo může investovat?

Jakákoliv fyzická osoba minimální částkou 100 EUR. Registrace a použití platformy je zcela zdarma.

Envestio investice

Jak probíhá splácení projektů?

Každý projekt má svůj splátkový plán, většinou se jedná o měsíční splátky úroků se zaplacením jistiny na konci, tedy amortizace pouze úroků.

Envestio informace o půjčce

Odkoupení půjček s 5% poplatkem

Na platformě Envestio jsou momentálně dva druhy financování projektů:

  • Secured debt (jištěný úvěr): majitel investičního projektu poskytl Envestiu další záruku, například hypotéku nebo část jistiny
  • Subordinated debt (podřízený úvěr): bez další sjednané záruky

Envestio garance (buyback nebo repurchase) umožňuje každému investorovi kdykoliv prodat část portfolia (jistiny) zpět Envestiu s poplatkem 5%, v případě, že budete potřebovat peníze dříve, nepřijdete ani o obdržené úroky. Garance platí pro oba druhy financování.

Rozdíl mezi druhy financování by se projevil až v případě, kdyby majitel investičního projektu vyhlásil default, tedy neschopnost splácet dluh. V takovém případě by u jištěného úvěru byla jistota, že se vám vrátí alespoň 90% z investované částky, kdežto u podřízeného úvěru by bylo nutné počkat na konec právního řízení za účelem vymáhání pohledávek.

Platforma Envestio zdůrazňuje, že ve všech typech financování prošli majitelé projektů podrobnou kontrolou a šance defaultu je velmi nepravděpodobná.

Závěr

Rozdíl mezi Envestiem a ostatními P2P platformami je především v tom, že se jedná o investice do projektů, které na rozdíl od spotřebitelských úvěrů podporují růst ekonomiky.

Nabízené úroky jsou momentálně velmi atraktivní, i když se s přílivem investorů snižují a těžko říct, zda se jejich výše nadále udrží. Firma má zatím velmi dobrou reputaci, ale ani Envestio nedoporučuje do crowdfunding projektů investovat více než 10%.

Bonus k registraci
Registrujte se na platformě Envestio přes náš odkaz a získejte bonus: 0.5% z investic během prvních 270 dnů vám bude zpětně připsáno na účet spolu s bonusem 5 EUR