|P2P půjčky

Fast Invest recenze - P2P platforma s výnosem až 16%

Fast Invest je britská P2P platforma umožňující investice do úvěrů na dobu 1 až 12 měsíců. Roční výnosy se pohybují mezi 9% až 16%. Všechny úvěry jsou navíc jištěny Buy Back garancí která se zpravidla aktivuje už po 3 dnech.

Nabízené úvěry jsou převážně v EUR, ale i PLN (jednotka polské měny), USD a GBP. Půjčky jsou z Dánska, Polska, Španělska a UK.

Garance BuyBack i MoneyBack

Pokud se kdykoliv rozhodnete, že už nechcete dále investovat můžete vybranou půjčku prodat před jejím koncem. Získáte tak původně investovanou částku ale přijdete o získané úroky.

Žádné poplatky zde nejsou.

Buy Back (garance zpětného odkoupení) se aktivuje jakmile bude splátka vašeho úvěru zpožděna o 3 dny a více. V takovém případě platforma Fast Invest vykoupí pohledávky od investora i s úroky.

Sekundární trh není potřeba

Díky možnosti prodeje půjček ze dne na den bez poplatků (při uplatnění MoneyBack) na platformě sekundární trh nenajdete.

Vzhledem k maximální délce úvěru 12 měsíců doporučujeme vhodně naplánovat investici tak aby jste nemuseli MoneyBack uplatňovat a předešli tak případné ztrátě úroků.

Auto invest

Při nastavování auto investu máte na výběr z přednastavených profilů:

  • začátečník (8% - 12%, 1 - 6 měsíců, 10 - 100 EUR v jedné půjčce)
  • profesionál (8% - 12%, 6 - 10 měsíců, 100 - 1000 EUR v jedné půjčce)
  • expert (10% - 13%, 7 - 12 měsíců, 1000 - 10000 EUR v jedné půjčce)

Fastinvest autoinvest

A nebo si můžete vytvořit vlastní portfolio (doporučujeme) a nastavit si maximální investovanou částku do jedné půjčky vzhledem k velikosti vaší plánované investice. Přednastavená portfolia nijak nezohledňují velikost vaší investice a nemá příliš smysl mít vše investované v jedné půjčce.

Nastavení autoinvest portfolia je velmi jednoduché, obzvlášť pokud jej srovnáte například s auto investem na platformě Mintos kde se však značně liší množství nabízených úvěrů.

Fastinvest autoinvest

Pochybné ICO a rizika

Fast Invest byl částečně financován pomocí Initial Coin Offering (ICO). ICO není úplně dobrý signál, protože takto vznikala spousta podvodných krypto projektů obzvlášť v roce 2017.

Krypto projekt je od P2P platformy oddělen a bude mít svůj web spuštěn někdy během roku 2019.

Fast Invest v současnosti nabízí pouze spotřebitelské úvěry, které zpravidla nejsou jištěné ničím jiným než jménem firmy a poskytovatelem úvěru. Jména poskytovatelů úvěrů nejsou momentálně zveřejněna, ale platforma pracuje na tom aby zlepšila transparentnost a tento nedostatek napravila.

Závěr

Fast Invest je solidní platforma co se týče technického zpracování a především atraktivnosti pro investory.

Vzhledem k pochybnému financování formou ICO zůstáváme obezřetnější a zatím neinvestujeme více než 5% z celkového složení P2P portfolia. Myslíme, že i 10% z celkových investic do P2P může představovat přijatelné riziko a že se jedná o vhodný nástroj k diverzifikaci vašeho portfolia.