|FinTech

Revolut spustil obchodování s akciemi zdarma

Pro všechny uživatele aplikace Revolut je nyní umožněn nákup akcií v mobilní aplikaci Revolut bez transakčních poplatků. Kde Revolut vyniká je jednoduchost, stačí pár kliknutí v mobilní aplikaci a akcie jsou součástí vašeho portfolia.

Navíc zde není žádná minimální částka, kterou musíte investovat. Umožněn je i nákup pouhých frakcí akcií.

Revolut akcie

Naše recenze aplikace Revolut.

Jaké jsou poplatky?

S běžným účtem můžete provést až tři obchody měsíčně, za každý další vám bude účtováno 28 Kč. Pro předplatitele premium účtu je maximální počet obchodů bez poplatků 8, u metal účtu není počet obchodů omezen.

Revolut si dále bude účtovat roční poplatek 0.01% hodnoty vašeho akciového portfolia.

Příklad: vlastníte akcie v hodnotě 100 000 Kč, roční poplatek bude 10 Kč.

Do jakých akcií můžete investovat?

V aplikaci najdeme momentálně kolem 300 akcií firem obchodovaných na burzách NYSE a NASDAQ. V budoucnu se nabídka rozšíří a plánuje se i možnost investice do ETF.

Jak začít?

Pokud už máte aplikaci Revolut, je nutné si založit účet k investování vyplněním registračního formuláře a seznámením se s podmínkami. Samotný nákup akcií je na podobném principu jako nákup kryptoměn v aplikaci. Nákup a prodej je omezený časem kdy se obchoduje na dané burze a nemůžete zadat budoucí objednávky.

Revolut akcie cena

Závěr

Revolut je momentálně jedním z největších fintech startupů a jednoduchost investice do akcií skrze mobilní aplikaci považujeme za revoluční. Nepochybně je zde ale prostor pro zlepšení v nabídce instrumentů, vyhledávání i umožnění více druhů objednávek.

Pokud Revolut brzy přidá investice do ETF, mohlo by se jednat o nejlevnější a nejjednodušší možnost investice do akcií pro pasivní investory.