|FinTech

Revolut spustil novou službu Open Banking

Společnost Revolut není třeba velmi představovat. Její platební kartu „Revolutku“ zejména pro platby v zahraničí dnes používá přes 10 milionů uživatelů. Nyní však Revolut přišel s novou funkcí Open Banking, jejíž záměrem je zpřehlednit uživatelům stav jejich financí.

Všechny vaše bankovní účty na jednom místě

Tak by se dala charakterizovat nová služba Open Banking neboli otevřené bankovnictví, která účet Revolut slučuje s dalšími bankovní účty od jiných poskytovatelů. V dnešní době je totiž zcela běžné, že člověk vlastní několik účtů od různých bankovních institucí. I když má ke každému z nich aplikaci, dost často se v nich může ztrácet a například neví, co z kterého účtu platil. Open Banking to má ulehčit.

V rámci jedné aplikace jsou vidět veškeré transakce a zůstatky, aniž by dotyčný musel přepínat mezi jednotlivými účty stále dokola. Nejen, že to přináší jasnější přehled, ale také se dá nastavit funkce kontrolující rozpočet poskytující snazší a lepší kontrolu nad finančními prostředky.

Hromadná správa vašich bankovních účtů

„Open Banking uživatelům umožňuje spravovat jejich účty hromadně, díky čemuž si budou moci lépe interpretovat svou každodenní útratu. Tato metoda je uživatelsky přívětivější, rychlejší a efektivnější,“ popisuje novou službu Joshua Fernandes z Revolutu.

Informace o stavu ostatních bankovních účtů v aplikaci Revolut jsou zajištěny prostřednictvím platformy TrueLayer, se kterou Revolut uzavřel partnerství. Před převzetím údajů o externím účtu se uživatel musí přihlásit přes aplikaci nebo webovou stránku své banky. V žádném případě však Revolut během tohoto procesu nezískává přístup k přihlašovacím údajům k přidávanému externímu účtu.

Zatím pouze ve Velké Británii

Zatím je služba Open Banking dostupná pouze ve Velké Británii, odkud Revolut pochází. Pokud se však nová služba sejde s úspěchem, je pravděpodobné, že se časem objeví i u nás.