|P2P půjčky

Robocash recenze - plně automatizovaná P2P platforma

Robocash Logo

Robocash je plně automatizovaná P2P platforma z Lotyšska která vznikla v roce 2017. Platforma agreguje půjčky momentálně od šesti poskytovatelů úvěrů. Robocash garantuje u všech půjček zpětné odkoupení úvěru poskytovatelem (Buyback) v případě neschopnosti dlužníka splácet.

Kdo se může stát investorem?

Investorem se může stát každý plnoletý občan státu evropské unie. Minimální investice činí 10 EUR a maximálně je možné investovat 10 000 EUR ročně.

Pro registraci stačí vaše osobní údaje. Zaslat peníze je možné pouze SEPA platbou.

Plně automatizované portfolio

Žádný výběr jednotlivých půjček ani sekundární trh. Po registraci stačí vytvořit auto invest profil a nastavit dle vašich preferencí.

Robocash autoinvest

Investiční strategie

Zajímavá je možnost investiční strategie. Můžete si nastavit, zda chcete překročit velikost vašeho portfolia reinvestováním všech získaných úroků i splacené jistiny nebo můžete reinvestovat pouze jistinu. Zbývající částka vám může být automaticky vrácena na účet.

Robocash strategie

V případě reinvestování celé částky můžete zadat maximální strop kterého může portfolio dosáhnout.

Sekundární trh a likvidita

Robocash disponuje jistou formou Sekundárního trhu. Půjčky na dlouhý investiční horizont (měsíc a déle) je možné prodat před jejich koncem. Pokud tedy potřebujete zlikvidovat své portfolio, stačí počkat 30 - 60 dní na splacení krátkodobých půjček a prodat dlouhodobé úvěry. Nejhorší případ 60 dní může nastat v případě nutnosti aktivace Buyback garance.

Závěr

Platforma Robocash disponuje jednodušším rozhraním a poskytovatelů úvěrů je pouze 6. Na druhou stranu vyžaduje investování přes Robocash minimum úsilí co se týče správy portfolia.

Možnost likvidace portfolia do 60 dnů považujeme za dostatečnou. Pokud momentálně přemýšlíte jak dále diverzifikovat vaše P2P portfolio pak se může jednat o dobrou volbu.