Search
Close this search box.

Lynx recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Přemýšlíte, jak investovat peníze? Chcete se ponořit do online trhu s akciemi a nevíte, jakou platformu zvolit? Přečtěte si naši recenzi platformy Lynx.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Internet zjednodušil obchodování na burze a různé online brokerské platformy zpřístupnily tuto formu investice a výdělku většímu množství uživatelů. Pokud si dobře zvolíte platformu, nemusíte sami akciím alespoň zpočátku výrazně rozumět, vše se naučíte za chodu.

Můžete obchodovat s akciemi z pohodlí vašeho obýváku s notebookem na klíně a kávou v ruce. Ale také můžete z pohodlí obýváku s kávou v ruce o hodně peněz přijít. Nákup a prodej akcií je vždy rizikem a vyplatí se být zpočátku opatrný.

Online platformy ovšem umožňují s obchodováním začít, často s minimální vstupní investicí. A hlavně s menším rizikem. Rozhodně s menší námahou. Pokud uvažujete o platformě Lynx, přečtěte si naši kompletní recenzi.

Co je Lynx?

Lynx je online broker, který funguje na trhu už od roku 2006. Patří k předním evropským firmám a obchoduje na 150 burzách v 33 zemích. Zákazníkovi k tomu stačí jen jeden investiční účet. Zakládá si na nízkých poplatcích, vysoké úrovni technického zajištění webových i mobilních aplikací, široké nabídce funkcí a vzdělávání svých zákazníků.

Co lze u Lynx obchodovat?

Lynx nabízí široké spektrum obchodovatelných komodit.

Akcie

Lynx zajišťuje nákup a prodej akcií na hlavních světových burzách v Evropě, Americe, Číně nebo dokonce Austrálii. Je zde pro všechny typy obchodníků, od profesionálů po malé obchodníky, kteří provedou jen několik transakcí ročně. 

Opce

Lynx se chlubí nejširší nabídkou produktů pro obchodování opcí v České republice. Můžete obchodovat opce na akcie, na komodity (ropa, zlato a další) nebo na indexy.

Futures

Obchodníci, kteří se specializují na Futures, kladou důraz na rychlost platformy. To Lynx slibuje. S ním můžete obchodovat Futures na akciové indexy, komodity nebo měny. Můžete si pouze zajišťovat portfolio nebo spekulovat.

ETF

Tzv. ETF (Exchange Traded Funds) jsou známé také jako Trackers. Lynx poskytuje širokou nabídku na světových burzách. Hodí se jak pro dlouhodobé investory, tak pro krátkodobé spekulanty.

Forex

Lynx umožňuje také obchodovat měnové páry na meziburzovním trhu. Chlubí se především tím, že na mezinárodním měnovém trhu nenajdete v případě obchodování přes tohoto brokera žádné skryté poplatky.

CFD

S Lynx můžete získat přístup k CFD akciím z hlavních světových indexů. CFD vyžadují velmi nízké vstupní investice, proto jsou stále velmi oblíbené.

Penny Stocks

Tyto produkty jsou u investorů oblíbené, protože umožňují rychlý zisk za využití nízkých vstupních nákladů. Na druhé straně patří mezi rizikovější. Tyto akcie nemohou být obchodovány standardně prostřednictvím amerických regulovaných burz, ale přes tzv. OCT systémy. Lynx vám umožní přístup právě k těmto systémům.

Certifikáty

Certifikáty mají investoři rádi, protože umožňují pružně reagovat na různé fáze akciových trhů. Přes Lynx můžete obchodovat certifikáty na akcie, indexy, komodity i dluhopisy.

Jaké jsou typy účtů u Lynx?

K obchodování na burze si potřebujete otevřít investiční účet. Lynx nabízí následující typy účtů:

 • Osobní účet

Tento účet si zřizují jednotlivci. Majitel účtu je zodpovědný za veškeré dění na účtu a za odvádění daní. Může pověřit k obchodu s cennými papíry další osobu, ale pouze on je výhradním majitelem cenných papírů.

 • Společný účet

Jedná se o účet pro dvě osoby, které chtějí obchodovat společně. Mohou to být manželé, ale taky třeba přátelé. Žádná vazba mezi partnery není k založení účtu nutná. Obě osoby mají k účtu stejná práva. Mohou být pouze dvě a musí mít zřízen také společný bankovní účet.

 • Firemní účet pro profesionální investory

Pro založení tohoto účtu je potřeba splnit podmínky dané zákonem. Hodí se například pro firmy, které jsou společností s ručením omezeným a zajišťují si budoucnost investicemi.

 • Účet pro maržové obchodování

Maržové obchodování je rizikové, ale profesionálové tuto možnost využívají. Také profesionální investoři tak mají s Lynx možnost založit si účet, kde mohou obchodovat na úvěr. Mohou obchodovat v jiných měnách nebo ve větších objemech, než jaké vložili na účet. To běžný osobní ani firemní účet neumožňuje.

Jak funguje demo účet Lynx?

Pokud si nejste jisti, zda je platforma Lynx pro vás ta pravá, můžete si vyzkoušet nanečisto všechny nástroje, které nabízí, pomocí demo účtu. Zde obchodujete s demo penězi, takže o ně nepřijdete. Nevýhodou demo účtu u Lynx je ale to, že se musíte zaregistrovat a zařídit si reálný účet, na který vložíte peníze. Pak teprve můžete vše zkoušet na demo účtu. Takže zmíněné zdarma tak úplně neplatí.

Jak začít obchodovat u Lynx?

Nejprve si založíte účet. To uděláte snadno online. Lynx bude chtít ověřit vaši identitu pomocí naskenovaného občanského průkazu nebo jiného průkazu totožnosti. Musíte doložit také bankovní výpis. Poté čekáte na schválení. Jestliže vás Lynx schválil, obdržíte PDF (zabezpečené heslem) s přihlašovacími údaji do platforem. Dále si vytvoříte účet a vložíte na něj počáteční hotovost. Pokračovat můžete tím, že si nejprve vše vyzkoušíte na demo účtu, nebo začnete rovnou obchodovat. S platformou Lynx Basic online ve webovém prohlížeči nebo pomocí mobilní aplikace. V případě pokročilé platformy LYNX trading nejprve musíte program nainstalovat do svého počítače.

Vklad a výběr peněz na Lynx

Lynx požaduje ve srovnání s jinými brokery poměrně vysoký vstupní vklad alespoň 75 000 Kč. Když vybíráte peníze poprvé, musíte zadat e-mail, na který vám budou chodit kódy k výběru potřebné. Poté musíte zavolat telefonem na podporu, abyste tento e-mail potvrdili. To musíte učinit při každé případné změně e-mailu. Dále přidáte k investičnímu účtu v nastavení číslo bankovního účtu včetně SWIFT a IBANu. Potvrzení provedete pomocí kódu, který vám přišel na e-mail.

Jaké si Lynx účtuje poplatky?

Poplatky u Lynx jsou ve srovnání s jinými online brokery skutečně velmi nízké. Poplatky jsou prezentovány transparentně. U amerických akcií začínáte na 5 dolarech nebo u evropské opce začínají poplatky na 3 eurech. Co je ale důležité, neplatíte za vklad a výběr finančních prostředků (pokud nevybíráte častěji než jednou za měsíc). Jeden výběr je zdarma, každý další stojí 300 Kč. Platíte ovšem za směnu, pokud chcete obchodovat v cizí měně a na účtu máte pouze české koruny. Platíte také za neaktivitu. Pokud je hodnota cenných papírů a hotovosti na vašem účtu nižší než 1000 dolarů, začne se vás poplatek za neaktivitu týkat. Účtu s vyššími hodnotami se netýká. Pokud tedy spadnete do této nižší kategorie, budete platit 1 dolar měsíčně, pokud na účtu nebude po celý měsíc žádný pohyb.

Jak vypadá obchodní platforma Lynx?

Obchodní platforma vypadá uživatelsky velmi přívětivě. Ovládá se z webového prohlížeče bez nutnosti stahování. K dispozici je také mobilní aplikace. Platforma je v češtině. Zobrazení informací o účtu je přehledné. Pokročilou obchodovací platformu LYNX trading si musíte stáhnout. Pokud ale patříte mezi pokročilé investory, bude se vám líbit. Je přehledná a efektivní a dosáhla i na mezinárodní ocenění. Tato platforma ale už nejde používat jinak než z počítače, neexistuje webová aplikace. Její ovládání není intuitivní. Pro začínající investory je tedy mnohem vhodnější platforma LYNX Basic.

Zákaznická podpora Lynx

Podpora je klientům k dispozici na chatu, telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. V centru podpory najde nový i starší zákazník řadu propracovaných manuálů. Návody jsou opravdu podrobné, přehledné, včetně návodných obrázků. Dobře se v nich vyznají i technicky méně zdatní jedinci.

Jaké nabízí Lynx vzdělávání? 

Lynx se dlouhodobě věnuje vzdělávání svých investorů. Přináší celý investiční portál, kde kromě užitečných článků najdete řadu webinářů na různá témata. Ty jsou k dispozici online a můžete se na ně přihlásit nebo si můžete zhlédnout záznam. Oboje zdarma. Zaposlouchat se také můžete do podcastu o investování. S Lynx tak investor může neustále růst a posouvat se dál.

Recenze Lynx

Lynx se hodí především pro ty, kteří to s obchodováním myslí vážně. Pokročilí investoři se najdou ve skvělé platformě LYNX trading. Začátečníci musí překonat problémy s vysokou vstupní investicí, ale zase mohou využít velmi přehlednou a snadno ovladatelnou platformu LYNX Basic. Mohou se zde navíc vzdělávat a posouvat se dál. Samotná platforma je velmi dobře ovladatelná a přehledná. Nabídka obchodovatelných produktů je široká. Dále nabízí velmi nízké poplatky a skvělou zákaznickou podporu. Lynx se vám ovšem nevyplatí, pokud chcete obchodovat nízké částky. Potom zvolte raději jinou platformu.

Výhody a nevýhody Lynx

Pojďme si shrnout hlavní plusy a mínusy, které se k online brokerovi Lynx pojí.

Výhody

 • Přehledná platforma
 • Skvělá zákaznická podpora
 • Nízké a transparentní poplatky
 • Široká nabídka obchodovatelných produktů
 • Žádné poplatky za vklady a výběry (1× měsíčně)
 • Platforma v češtině
 • Možnost vedení účtu v korunách
 • Webináře a možnost dalšího vzdělávání

Nevýhody

 • Minimální vklad na investičním účtu 75 000 Kč (další vklady ale mohou být nižší)
 • Poplatek 100 Kč za převod měn
 • Demo účet možno zřídit až po počátečním vkladu
 • Zdarma jen jeden výběr měsíčně
 • Při nízké hodnotě na účtu poplatek za neaktivitu
 • Nenabízí české akcie
 • Vyšší komisní poplatky

Co o Lynx říkají klienti?

Klienti si platformu chválí. Vzhledem k tomu, že je transparentní a její nabídka je přehledná, většinou dostanou to, co si představovali. To kvitují s povděkem. Někteří zákazníci si stěžují, že komisní poplatky jsou příliš vysoké. Jiní odpovídají, že za vyšší poplatky dostávají lepší službu. Zákazníci si dále chválí širokou nabídku produktů a skvělou zákaznickou podporu. Na druhé straně kritizují pomalé výběry.

Shrnutí

Lynx patří k seriózním a spolehlivým online brokerům. Provedením platformy, šíří nabídky a zákaznickou podporou se řadí mezi ty nejlepší. Hodí se ale spíš pro větší investory než pro ty, kteří by si chtěli obchodování vyzkoušet s nižšími částkami.

Často kladené dotazy

Ne, 75 tisíc platí jako minimální první vklad při zřizování účtu. Další vklady už můžou být nižší.

Osobní doklad s fotkou vydaný státní správou (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas) a výpis z bankovního účtu.

Lynx používá pokročilé zabezpečovací systémy. Účty klientů vede Lynx u společnosti IBIE, což je mezinárodně uznávaná společnost.

Ano, v centru podpory najdete podrobný návod.

Ano, ale musíte mít založen maržový účet.

Do 2 až 3 dnů. Musí totiž cestovat do Německa.

Ne, toto není povoleno ani v případě rodinných příslušníků nebo partnerů. Peníze musíte vložit pouze z vašeho vlastního účtu.

Ano, také tento příjem podléhá dani z příjmu.

To bohužel nelze. Snadno si ale ve svém účtu vygenerujete kompletní seznam transakcí, které použijete při vyplňování daňového přiznání.

Veškeré aktivity, které při obchodování skrze platformu Lynx provádíte, jsou zcela legální.

Přes mobilní aplikaci můžete provádět veškeré obchodování i správu účtu. Aplikace je ke stažení zdarma. Pomáhá také k přihlašování do systému z počítače podobně jako například mobilní aplikace pro bankovní služby.

Ano, pro obchodování přes tablet slouží stejná aplikace jako pro mobilní telefony. 

Ne, to z bezpečnostních důvodů není možné.

Video

Užitečné odkazy

Nejlepší brokeři

1. místo

Skvělá reputace

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-85 % účtů retailových investorů peníze.

2. místo

Světová jednička

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 51 % účtů retailových investorů peníze.

3. místo

Oblíbená volba

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 67,85 % účtů retailových investorů peníze.
Obsah článku

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Nejnovější články

Nenechte si ujít novinky ze světa investování.

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze.