Search
Close this search box.

Crypto.com: recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Co je a jak funguje Crypto.com? Jaké kryptoměny zde nakoupíte a co dalšího nabízí? A jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody?

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Asi není člověk zajímající se o investice a obchodování na burze, který by nenarazil na kryptoměny. Ať už jste jejich zastánce a vidíte v nich potenciál, nebo se jim raději vyhýbáte a považujete je za příliš nepředvídatelné, rozhodně je důležité se nad nimi zamyslet a jejich zařazení do portfolia minimálně alespoň zvážit.

A pokud kryptoměnám šanci dáte, pak budete potřebovat spolehlivého brokera. V tomto článku se podíváme na to, zda by jím mohl být zrovna Crypto.com – jaké má poplatky, portfolio produktů a služeb a jakou přidanou hodnotu svým klientům-obchodníkům přináší.

Co je Crypto.com? 

Crypto.com je broker, který se soustředí na kryptoměny – jak už ostatně velmi výrazně vyplývá ze samotného názvu. Při využití jeho služeb tak hlavně získáte přístup ke kryptoměnové burze. Cílem Crypto.com je ale celková podpora kryptoměnového ekosystému, a tak můžete využít i dalších služeb jako platební karty, platebního protokolu s možností přijímat platby v kryptoměnách či kryptoměnové půjčky. 

Kryptoměny jako celek jsou poměrně mladým trendem. Crypto.com je proto společnost založená “teprve” v roce 2016. V kontextu produktů, které nabízí, to ale představuje již dostatečně dlouhou historii. Že jde o důvěryhodného brokera, do jisté míry potvrzuje i více než 70 milionů klientů po celém světě. 

Jaké služby Crypto.com nabízí? 

Jak už jsme zmínili v úvodu, Crypto.com nabízí poměrně obsáhlý balíček služeb, přičemž samozřejmě nemusíte využít vše najednou. Primárním produktem je určitě obchodní platforma, skrze níž můžete klasicky obchodovat na burze. V nabídce je již přes 250 kryptoměn v kombinaci s více než 20 fiat měnami. 

Další zajímavou funkcí je určitě staking, v němž se skrývá příležitost pro pasivní příjem. Staking znamená “uzamknutí” vlastněných tokenů kryptoměny s vyhlídkou určité odměny na oplátku – v podstatě se jedná o zápůjčku. 

Další oblíbenou službou je pak platební karta, která umožňuje platby zcela klasickým způsobem – stačí na ni nahrát dostatek peněz. Karta má i Cashback program a pro platby na Spotify, Netflixu, Prime, Airbnb a dalších (seznam partnerů, kde lze platit, se liší dle zvolené karty) platí vrácení peněz za tyto platby ve formě CRO tokenu. 

Skrze produkt Crypto.com Pay lze generovat i přijímat transakce v kryptoměnách, což může být zajímavé i pro podnikatele, kteří by tuto variantu chtěli umožnit svým zákazníkům. 

Jako poslední jsou tu pak půjčky – Crypto.com nabízí půjčku kryptoměny v hodnotě až 50 % vašeho kryptoměnového kapitálu. Je však potřeba vše dobře propočítat, nabízený úrok je poměrně vysoký (8 až 12 %). 

Co lze u Crypto.com obchodovat?

Většina klasických brokerů se snaží své portfolio rozšířit a nabízí akcie, krypto, forex, komodity a další a další – to je skvělé pro diverzifikaci, na druhou stranu pak občas v jednotlivých kategoriích bývá menší výběr jednotlivých titulů. Díky tomu, že se Crypto.com zaměřuje jen a pouze na kryptoměny, tak tento broker dokázal vybudovat portfolio s více než 250 kryptoměnami. Samozřejmě tak obsahuje ty nejznámější a nejpopulárnější (BTC, LTC, XRP, BCH, ETH, DOGE, ADA, DOT,…).
Pro obchodníky se zájmem o kryptoměnovou burzu je to tak výborná volba. Pro investory s diverzifikovaným portfoliem i do jiných produktů už tak výhodný být nemusí. 

Jak probíhá nákup a prodej kryptoměn u Crypto.com?

Kapitál na svůj účet můžete převést velmi jednoduše v aplikaci skrze tlačítko deposit. V rámci přímého nákupu pak máte k dispozici hned několik možností – kreditní či debetní kartu, SEPA převod či SWIFT převod. Výběr je pak možný buď na jakoukoliv vaši peněženku, nebo přímo na Crypto.com Wallet, a je opět velmi jednoduchý – stačí v aplikaci kliknout na withdraw (výběr). Při výběru je důležité ověřit si minimální výši – každá kryptoměna ji má nastavenou trochu jinak. 

Poplatky u Crypto.com

Vypsat zde všechny poplatky je s ohledem na šíři služeb poměrně náročný úkol. Nejčastějšími aktivitami jsou ale určitě vklady, výběry a nákupy. Vklady jsou zdarma. Výběry mají pevně stanovený poplatek, který se liší dle jednotlivých kryptoměn. Nákupy kartou jsou zpoplatněny.
Další struktura poplatků je poměrně chaotická a nepřehledná, to je určitě jednou z hlavních nevýhod tohoto brokera. Nejpodstatnější jsou poplatky spojené s obchodem na burze – zde je potřeba hlídat jak poplatky brokera, tak spready. Největší komplikace je v tom, že výše poplatků je ovlivněna tím, jak moc jste v posledním měsíci obchodovali, zda používáte CRO tokeny, zda jde o MAKER nebo TAKER objednávku. Slevu lze získat také tím, že využijete stakingu…
Celkově má Crypto.com poplatky vyšší než konkurence. S ohledem na komplexní strukturu poplatků je ale vždy na každém obchodníkovi individuálně, aby si je propočítal a porovnal, protože dvě odlišné obchodní strategie se mohou dopočítat k úplně jiným číslům. 

Vklady a výběry u Crypto.com

Pro vlastnění kryptoměn je třeba virtuální peněženka. Ta je v aplikaci Crypto.com automaticky zahrnuta, není tedy třeba si ji zřizovat někde jinde. Na tuto peněženku lze ukládat zároveň i eura. 

Na burze už se pak pracuje jen s kryptoměnami. Při vkladech je důležité kontrolovat pečlivě všechny údaje – každá z nich má totiž svou vlastní peněženku a při chybném transferu byste je mohli ztratit. Jak jsme již zmínili dříve, vklady jsou zdarma. 

Výběry pak fungují obdobně, z obchodního účtu lze aktiva převést do Crypto.com Wallet nebo na jakoukoliv vlastní peněženku, případně převést na eura a poslat na klasický účet. Výběry mají limity na minimální hodnotu a poplatky stanovené odlišně u jednotlivých měn.

Jak na registraci u Crypto.com?

K registraci na Crypto.com je třeba – poměrně logicky – navštívit jejich webové stránky. Poté budete vyzváni k vyplnění formuláře s osobními údaji. Tento formulář obsahuje informace o jméně, příjmení, datu narození, národnosti a kontaktních informacích. 

Crypto.com si zakládá na silném zabezpečení, hned na začátku tak bude nutná dvoufázová autentizace a verifikace skrze doložení totožnosti dokladem a fotografií. 

Vzdělávání u Crypto.com

Na webových stránkách tohoto brokera naleznete celou kategorii věnovanou vzdělávání. Dle vašich preferencí a zájmů tak můžete přehledně sledovat nejnovější události na trhu, trendy, produktové novinky, analýzy a komplexně rozšiřovat své znalosti z kryptoměnového světa skrze “univerzitu” plnou krátkých článků. Články jsou přehledně označeny dle náročnosti – začátečníci tak mohou snadno začít získávat přehled o trhu, aniž by byli zahlceni příliš komplikovanými termíny, a naopak pokročilí nebudou ztrácet čas základy. 

Zabezpečení Crypto.com

Zpátky k zabezpečení, které tato společnost nabízí a garantuje. Crypto.com na bezpečnost totiž klade opravdu velký důraz a na svých stránkách ji několikrát akcentuje, a tak je určitě dobré se u této kapitoly ještě na chvíli zastavit. 

První zkušenost s pokročilým zabezpečením získáte již během zmíněné registrace – vícefaktorové ověření, biometrické údaje a navíc možnost rozšíření o anti-phishing kód a zadání whitelist adres pro výběr tokenů, to není u ostatních společností samozřejmostí. 

Všechny kryptoměny jsou uloženy v tzv. Cold storage, což by mělo zaručovat zabezpečení před hackery – pokud zaútočí na burzu, ke kapitálu se nedostanou. Konkrétní parametry zabezpečení jsou podrobně dostupné na webových stránkách. 

Zákaznická podpora Crypto.com 

Zákaznická podpora je bohužel další ze slabších stránek této společnosti – alespoň co se českých uživatelů týče. Živá podpora neexistuje, ta přes zprávy reaguje velice pomalu, a to třeba až v řádu dnů. Celé rozhraní, nejen podpora, je navíc pouze v angličtině – česká lokalizace není k dispozici. To může některým obchodníkům situaci ještě více komplikovat. 

Recenze Crypto.com 

Crypto.com je na trhu brokerů rozhodně unikátní společností. Rozhodně nelze říci, že by byla v konkurenci nejlepší – to je vždy na individuálním posouzení. Má však určitě co nabídnout.

V prvé řadě širokou nabídku služeb, o které zde již byla zmínka – investici do kryptoměn posouvá na vyšší úroveň a podporuje jejich zařazení do běžného každodenního života. Stejně tak široké je portfolio jednotlivých kryptoměn v rámci burzy.

Pokud nepotřebujete žádný jiný typ finančního instrumentu, tak je Crypto.com rozhodně jedním z favoritů, které byste měli zvažovat.  I přes komplexní nabídku jsou webové stránky i samotná platforma velmi přehledné.

Platforma je pak k dispozici nejen v počítačové a webové verzi, ale i jako mobilní aplikace.  Ve srovnání s obdobnými službami Crypto.com vede ve velikosti nabídky. Trochu slabší už je to ale s poplatky, které jsou dle našeho názoru příliš složité a nepřehledné. Je potřeba jim věnovat hodně času, abyste dokázali odhadnout, jak moc pro vás a vaše obchodní strategie budou (ne)výhodné.  

Crypto.com je mnoha miliony uživatelů prověřená, několik let fungující a na popularitě rostoucí burza s velkým důrazem na bezpečnost, nadprůměrnou nabídkou a zajímavými produkty.

Hodí se pro zájemce o kryptoměny – jiným typům investorů nemá co nabídnout. Pro pohodlné užívání musíte umět anglicky, chybí zde česká lokalizace i rozvinutější zákaznická podpora. 

Výhody Crypto.com 

  1. Velké množství kryptoměn (více než 250) 
  2. Komplexní služby, které zahrnují nejen burzu, ale i půjčky, peněženku, kartu,…
  3. Bezpečnost
  4. Nadstandardní funkce (staking, syndicate,…)
  5. Studijní materiály a novinky z trhu

Nevýhody Crypto.com

  1. Zákaznická podpora
  2. Nepřehledný systém poplatků
  3. Chybí čeština 

Co o Crypto.com říkají klienti? 

Crypto.com patří (mimo jiné i díky intenzivnímu marketingu) ke stále častěji zmiňované společnosti. Převážně v souvislosti s brokerskými službami a burzou. Klienti a recenze na internetu nejčastěji vyzdvihují šíři nabízeného portfolia, které je v rámci kryptoměn opravdu nadstandardní. Samotná aplikace a rozhraní si přitom dokázaly zachovat uživatelskou přívětivost a jednoduchost v rámci běžného používání. Českým obchodníkům dělá asi největší problém špatná zákaznická podpora a nemožnost bankovního převodu na českou měnu. 

Shrnutí

Crypto.com je více než jen broker, nabízí komplexní balíček služeb. Běžný uživatel nejspíše všechny z nich nevyužije, i tak je však skvělé tyto možnosti mít. Je to vhodná platforma pro nováčky i pokročilé, pro obě skupiny navíc na webových stránkách nabízí i výukový materiál a přehledné zprávy s novinkami z trhu. Pokud vás tedy zaujala unikátní nabídka doprovodných produktů a široké portfolio, určitě se na Crypto.com podívejte blíže. Doporučujeme pečlivě prozkoumat hlavně systém poplatků, který může být trochu chaotičtější. 

Často kladené dotazy

Ano, v tomto ohledu žádné omezení neexistuje. Pokud se vám tedy líbí Crypto.com, ale chybí vám třeba nějaké jiné finanční instrumenty, pak klidně můžete tohoto brokera využít pouze na kryptoměny a kombinovat ho s libovolným počtem dalších brokerů.

Systém umožňující získávat odměny – pasivní příjem – z vlastněných kryptoměn (tokenů). Vaše aktiva jsou na určitou dobu uzamčena a vy za ně získáváte úrok. Staking vznikl u nových kryptoměn jako alternativa ku klasickému těžení.

Video

Užitečné odkazy

Nejlepší brokeři

1. místo

Skvělá reputace

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-85 % účtů retailových investorů peníze.

2. místo

Světová jednička

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 51 % účtů retailových investorů peníze.

3. místo

Oblíbená volba

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 67,85 % účtů retailových investorů peníze.
Obsah článku

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Nejnovější články

Nenechte si ujít novinky ze světa investování.

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze.