Search
Close this search box.

13 nejlepších aplikací na vydělávání peněz 2024

Shrnutí: Aplikací, skze něž lze vydělávat peníze, je celá řada. Fungují na různých principech a já jsem pro vás na základě důkladného průzkumu vybrala ty nejlepší a nejoblíbenější. 

  • Jako Výběr redakce jsem označila aplikaci XTB, která zaujme všechny, kdo se více či méně zajímají o svět investic.
  • Jestliže hledáte českou platformu a váš zájem se soustředí na dluhopisy, je tu Dluhopisomat.
  • Trochu z jiného soudku je aplikace Tipsport, kde lze vydělávat sázením na sport a další události.
  • Pokud vás investice zajímají, ale zatím se v tomto oboru neorientujete, zkuste Fondee.

A co dalšího vás v tomto článku čeká? Prozkoumala jsem i další zajímavé aplikace, přidala jsem tipy, podle čeho vybírat, a na závěr zodpovím pár nejčastějších dotazů. 

Výběr redakce

XTB

Kdy vybrat XTB?

Pokud vás alespoň trochu zajímá svět akcií nebo třeba kryptoměn, může pro vás být XTB zajímavou variantou, jak zhodnotit peníze.
Varování: U 79% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 

Investování do dluhopisů

Dluhopisomat

Kdy vybrat Dluhopisomat?

Rádi byste začali s investováním, ale chcete zvolit jednodušší a o něco méně rizikovou cestu než akcie a kryptoměny? Pak zkuste Dluhopisomat.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Sázky (nejen) na sport

Tipsport

Kdy vybrat Tipsport?

Rozumíte sportu a zároveň víte, že dokážete sázení udržet pod kontrolou? Pak bude možná Tipsport pro vás. 

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost!

Investování i pro začátečníky

Fondee

Kdy vybrat Fondee?

Pokud byste rádi začali investovat, ale chcete tomu věnovat jen minimum času, je Fondee řešením.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Investování je v poslední době čím dál tím přístupnější. Již nepotřebujete statisíce a kontakt na makléře. Všechny informace jsou volně dostupné a éra internetu a mobilních aplikací celý proces výrazně zjednodušila. Existuje proto hned několik způsobů, jak skrze svůj chytrý telefon vydělávat – a to nejen nákupy na burze. V tomto článku se zaměřím na výhody a nevýhody vydělávání peněz přes aplikace, na recenze těch nejlepších a tipy na výběr té vhodné pro vás.

Které aplikace na vydělávání peněz jsou podle mého průzkumu nejlepší?

  1. XTB
  2. Dluhopisomat
  3. Tipsport
  4. Fondee
  5. Portu
  6. Crypto.com
  7. Degiro
  8. Bondster
  9. Trading 212
  10. Zonky
  11. Estate Guru
  12. Upvest
  13. Nibble

1. XTB recenze

Jeden z nejpopulárnějších brokerů vůbec.

Varování: U 76-83 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 

Kdy zvažovat XTB?

Pokud vás alespoň trochu zajímá svět akcií nebo třeba kryptoměn, může pro vás být XTB zajímavou variantou, jak zhodnotit peníze.

Jestliže jsou ale pro vás pojmy ze světa investic španělskou vesnicí, raději zvolte jinou možnost. 

Proč jsem vybrala XTB?

Protože se jedná o jednoho z nejznámějších brokerů, skrze nějž můžete obchodovat akcie, ETF a skrz CFD také komodity, kryptoměny nebo forex. Nabídka investic je tu tak velmi pestrá. 

Založení i vedení účtu je zde zdarma, stejně jako například obchodování akcií a řada dalších akcí. Celkově jsou poplatky u XTB hodnoceny jako férové, jejich kompletní přehled najdete na stránkách společnosti. Pokud si nejste jistí, jestli bude právě tato platforma to pravé, můžete si obchodování nejprve vyzkoušet nanečisto prostřednictvím demo účtu. V sekci vzdělávání pak najdete spoustu užitečných informací nejen pro nováčky v tomto světě. 

Pokud jsou vám však termíny jako ETF, CFD nebo akcie cizí, může pro vás být o něco složitější se v tomto odvětví zorientovat a je třeba také počítat s rizikem při investování.

Uživatelské recenze XTB

Studovala jsem desítky recenzí na XTB od jeho uživatelů, a to na TrustpilotGoogle Play i App store. Lidé jsou z velké míry s aplikací spokojení, někteří ji označují za vůbec nejlepší investiční platformu. Oceňují uživatelské prostředí, chválí také vzdělávací materiály, které především nováčkům v začátcích velmi pomohou. Někteří si ale stěžují na zákaznickou podporu (část klientů ji však naopak chválí), další pak hlásí zdlouhavé ověřování účtu. 

Výhody

  • Široká nabídka investičních možností
  • Česká podpora
  • Možnost vyzkoušení formou demo účtu
  • Sekce XTB Akademie se vzdělávacími materiály

Nevýhody

  • Neobejdete se bez alespoň základní orientace ve světě investic

2. Dluhopisomat recenze

Investice do prověřených a zajištěných dluhopisů.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Kdy zvažovat Dluhopisomat?

Rádi byste začali s investováním, ale chcete zvolit jednodušší a o něco méně rizikovou cestu než akcie a kryptoměny? Pak zkuste Dluhopisomat.

Pokud ale nejste ochotni přijmout riziko spojené s investicí, raději hledejte dál. 

Proč jsem zvolila Dluhopisomat?

Protože Dluhopisomat nabízí zajímavou možnost, jak se do investování můžete pustit i vy, byť jste třeba i začátečník. Jedná se o poměrně mladý projekt z roku 2017, který je srovnávačem a zároveň tržištěm dluhopisů. Nakoupit tu tak snadno můžete řadu různých dluhopisů, které jsou zajištěné a prověřené. 

Vše funguje velmi jednoduše. Vyberete si dluhopis, který splňuje vaše vlastní kritéria, ať už jde o rizikovost, délku investice nebo jiné faktory. Následně si jej online objednáte, zaplatíte a pak už jen čekáte na výnosy, které vám přistanou na účtu. V patrnost je však třeba vést minimální částku pro investici, která činí 25 000 Kč, což pro někoho může být překážkou.

Pokud si nebudete s čímkoliv ohledně investování do dluhopisů vědět rady, pročtěte si informace na přehledných webovkách nebo se obraťte na velmi kladně hodnocenou podporu.  

Uživatelské recenze Dluhopisomat

Pečlivě jsem procházela hodnocení uživatelů na Googlufirmy.cz i Facebooku společnosti. A výsledek je takový, že platformu můžu s klidným svědomím doporučit, protože recenze jsou opravdu skvělé. Lidé si chválí intuitivnost webové aplikace, nápomocnou zákaznickou podporu a zkrátka skvělé fungování Dluhopisomatu. Našlo se i pár negativních hodnocení, ale dá se říct, že se jednalo spíše o výjimky nebo nepodložená tvrzení. 

Výhody

  • Důraz na prověřování dluhopisů
  • Česká platforma
  • Přehledný web
  • Kladně hodnocená podpora

Nevýhody

  • Minimální částka pro investici 25 000 Kč

3. Tipsport recenze

Mobilní aplikace pro sázkaře.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost!

Kdy zvažovat Tipsport?

Rozumíte sportu a zároveň víte, že dokážete sázení udržet pod kontrolou? Pak bude možná Tipsport pro vás. 

Jestliže je vám ale sport cizí nebo se bojíte, že by vás mohlo sázení až příliš pohltit, zkuste raději některou z investičních platforem (např. jednoduché Fondee). 

Proč jsem vybrala Tipsport?

Protože Tipsport s pomocí aplikace zjednodušil přístup k sázení. Je dostupná pro Android i zařízení s iOS. Po stáhnutí aplikace dostanete přístup do přehledného rozhraní, kde můžete sázet na zápasy a soutěže, diskutovat s komunitou, spravovat své tipy a vklady. Není to tedy investiční aplikace v klasickém slova smyslu, ale jedná se o vydělávání peněz skrze sázení.

Uživatelé oceňují celou řadu výhod sázení přes aplikaci – nejsou zde manipulační poplatky, můžete získat různé bonusy, přihlásit se do věrnostního programu. K dispozici je i sledování sportovních přenosů, možnost cash out a velmi často je chválená také přehlednost aplikace. Naopak nevýhodou jsou poměrně náročné podmínky pro vyšší vstupní bonus a menší výběr e-sport sázení.

Uživatelské recenze Tipsport

Recenzí reálných uživatelů na Tipsport mnoho nenajdeme, pár jsem jich ale na diskuzních fórech jako odpovedi.cz a dalších vyštrachala. Sázkaři si společnost chválí, oceňují třeba možnost sledování streamů ze zápasů nebo různé bonusy. Negativní recenze se týkají především sázení obecně a varují před tím, že toto není zrovna nejlepší cesta ke zbohatnutí.

Výhody

  • Přehledná aplikace
  • Kompletně v češtině včetně podpory
  • Věrnostní program
  • Live přenosy
  • Komunita

Nevýhody

  • Nejedná se o investování, ale sázení
  • Náročnější podmínky pro vstupní bonus

4. Fondee recenze

Velmi levná investiční platforma pro akcie a dluhopisy.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Kdy zvažovat Fondee?

Pokud byste rádi začali investovat, ale chcete tomu věnovat jen minimum času, je Fondee řešením.

Jestliže už ale patříte ke zkušenějším investorům nebo se této oblasti chcete věnovat naplno, vyzkoušejte raději XTB

Proč jsem vybrala Fondee?

Protože je Fondee jedním z velmi jednoduchých nástrojů, jak nechat zhodnocovat své peníze, ale zároveň nevěnovat investování jako takovému příliš mnoho času. Hodí se pro začátečníky, drobné investory, nováčky. V nabídce má totiž již pevně daná portfolia, z nichž vybíráte podle toho, jak vysoké výnosy/rizika očekáváte. 

Co se mi na něm nejvíce líbí? Naprosto jednoduchý a přehledný systém, transparentnost investice, nízké poplatky, čeština. Naopak s tím související nevýhody jsou nemožnost zasahovat do složení portfolia a spíše nižší výnosy, méně tak zaujme zkušenější investory.

Uživatelské recenze Fondee

Když jsem studovala recenze na Fondee na FacebookuApp Store nebo P2Pforum.cz, došla jsem k závěru, že jsou lidé s aplikací většinou velmi spokojeni. Potvrzují, že je vše maximálně jednoduché, přehledné a uživatelsky přívětivé. Negativní ohlasy většinou kritizují fakt, že je Fondee jen prostředníkem mezi klientem a brokerem, což nevyhovuje především těm znalejším.  

Výhody

  • Maximálně jednoduchý způsob investování
  • Vedení účtu v CZK
  • Přehledné a transparentní
  • Nízké poplatky
  • Čeština

Nevýhody

  • Nelze zasahovat do skladby portfolia
  • Náročnějším investorům nebude nejspíše dostačovat

5. Portu recenze

Investování velmi jednoduchým způsobem.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Portu?

Přes Portu můžete investovat i v případě, že jste ve světě financí a investic nováčkem. Aplikace se zaměřuje na drobné investory, kteří nechtějí příliš analyzovat a řešit, do čeho a kdy zrovna investovat. Místo toho můžete využít automatizace a know-how Portu, které vše vyřeší za vás. Je to aplikace ideální pro nové, nenáročné a menší investory, zároveň vám však nebude bránit tvořit vlastní strategie. 

Na Portu všichni jednoznačně oceňují jednoduchost, minimální poplatky (v případě vstupních a výstupních dokonce žádné), stabilní výkonnost a češtinu. Nebude to ale asi platforma pro náročné investory. 

Výhody

  • Investovat lze bez hlubších znalostí trhu
  • Vedení účtu v CZK
  • Jednoduché a přehledné
  • Nízké poplatky
  • Čeština

Nevýhody

  • Nehodí se pro náročnější investory

6. Crypto.com recenze

Burza s desítkami druhů kryptoměn.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Crypto.com?

Pro fanoušky dynamického a volatilnějšího investování může být zajímavá aplikace Crypto, díky níž získáte přístup na kryptoměnovou burzu. V nabídce jsou desítky kryptoměn – samozřejmě včetně těch nejznámějších jako BTC, ETH, LTC, CRO a další. Nutno podotknout, že Crypto.com je plnohodnotný broker, takže skrze jejich aplikace můžete využívat kryptoměnovou směnárnu, obyčejnou peněženku i burzu k obchodování. 

Dle recenzentů jde o přehlednou aplikaci pro investici do kryptoměn. Jedná se o již prověřenou a stabilní společnost. Uživatelé oceňují také univerzální využití – pro obchod, jako peněženku i jako směnárnu. Chybí však čeština, dle některých recenzentů jsou poplatky poměrně vysoké a některé úkony jsou kvůli potřebě verifikace pomalejší. 

Výhody

  • Funguje jako burza, peněženka i směnárna
  • Přehledná a jednoduchá aplikace
  • Bezpečná a prověřená společnost

Nevýhody

  • Chybí čeština
    Některé úkony a zákaznická podpora jsou pomalé

7. Degiro recenze

Broker s nízkými poplatky.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Degiro?

Pokud chcete přes mobilní aplikaci klasickým způsobem investovat do různých finančních instrumentů, mohli byste dát šanci brokerovi Degiro. Je ideální pro začátečníky, protože má velmi jednoduchou obchodní platformu a nízké poplatky. Je proto vhodný i pro drobné investory s menším kapitálem. Obchodovat zde můžete dluhopisy, akcie, opce, futures,… 

Uživatelé si dle recenzí velmi chválí přehlednost celé aplikace, dále bezpečnost a stabilitu brokera, velký výběr aktiv a možnost vést účet v CZK. Naopak nevýhodou je chybějící demoverze.

Výhody

  • Přístup k velkému spektru investičních nástrojů
  • Vedení účtu v CZK
  • Jednoduché a přehledné
  • Nízké poplatky
  • Čeština

Nevýhody

  • Chybí demo účet

8. Bondster recenze

P2P platforma pro investice do půjček.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Bondster?

V začátku tohoto článku jsem vysvětlila, co je tzv. P2P investování. Pokud vás zaujalo, pak byste mohli zkusit například Bondster. V tuto chvíli na Bondsteru funguje primární i sekundární trh, investovat se dá do českých i zahraničních nabídek a o půjčky žádají společnosti i jednotlivci. Sestavit se tak dá mnoho typů portfolií. 

Uživatelé si chválí velký výběr investic, možnost investovat již od 100 Kč/5 EUR, přehledný systém, možnost nastavení automatického investování a u některých půjček i garance snižující riziko. Naopak nevýhodou jsou poplatky a v porovnání se slibovanými čísly nižší výnosy. Někteří recenzenti také zmiňují, že garance odkupu nefunguje tak, jak byla slibována.

Výhody

  • Přehledná platforma pro P2P investování
  • Vhodné i pro drobné investory
  • Primární i sekundární trh
  • Český i zahraniční trh

Nevýhody

  • Nižší výnos oproti marketingově propagovaným číslům
  • Garance odkupu nefunguje vždy spolehlivě

9. Trading 212 recenze

Přehledné obchodování na burze i pro začátečníky.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Trading 212?

Broker pro investování do akcií, ETF i CFD – to je Trading 212. Kromě počítačové varianty má právě i mobilní aplikaci, která taktéž plnohodnotně umožňuje dostat se na burzu a obchodovat s jedním ze zmíněných aktiv. Pro drobné investory je zajímavá i možnost nákupu zlomkových akcií.

Dle uživatelů je aplikace přehledná a intuitivní, oceňují možnost vést účet v CZK, funkci autoinvest a nízké poplatky. Na druhou stranu chybí čeština a výběr aktiv je poměrně malý.

Výhody

  • Přehledné a intuitivní
  • Vhodné i pro drobné investory
  • Vedení účtu v CZK
  • Autoinvest
  • Nízké poplatky

Nevýhody

  • Chybí čeština
  • Menší výběr finančních instrumentů

10. Zonky recenze

P2P investice do půjček jednotlivců.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Zonky?

Zonky má aplikaci, kde se potkávají P2P investoři se zájemci o půjčku. Aplikace je jednoduchá, přehledná a kompletně v češtině. Jelikož jde o službu, která byla založena v České republice, tak i dlužníci jsou ze stejné země, účet je veden v CZK a podpora je k dispozici také v češtině – to může někomu vyhovovat z hlediska důvěryhodnosti. 

Investoři oceňují velmi přehledné rozhraní, kvalitní zákaznickou podporu. Z hlediska výnosnosti jde ale o poměrně slabá čísla.

Výhody

  • Přehledná platforma pro P2P investování
  • Vhodné i pro drobné investory
  • Stabilní a prověřená společnost

Nevýhody

  • Nízký výnos

11. Estate Guru recenze

Crowdfunding P2P pro investice do nemovitostí.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Estate Guru?

Lákají vás nemovitosti, ale nemůžete si nyní dovolit jejich přímý nákup? S pomocí EstateGuru můžete tento problém částečně vyřešit – investovat do nemovitostí jen určitým podílem. Společnost funguje již od roku 2014, oproti jiným P2P projektům má vyšší výnosy a v aplikaci naleznete také sekundární trh nebo možnost nastavit autoinvest.

Uživatelé oceňují šíři nabídek a stabilitu společnosti, dále pokročilejší nástroje (např. zmiňovaný sekundární trh), vyšší výnosy a přehlednost rozhraní. Naopak nevýhodou může být nemožnost investovat krátkodobě a chybějící česká podpora.

Výhody

  • Přehledná platforma pro P2P investování do nemovitostí
  • Vhodné i pro drobné investory
  • Primární i sekundární trh
  • Stabilní a nadprůměrný výnos
  • Autoinvest

Nevýhody

  • Chybí česká podpora
  • Potřeba alespoň základní orientace v zahraničním trhu nemovitostí
  • Nehodí se na krátkodobé investování

12. Upvest recenze

Česká varianta investování do developerských projektů.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Upvest?

Pokud vás láká investice do nemovitostí v rámci P2P, ale zároveň chcete zůstat na českém trhu, zkuste Upvest. Upvest má poměrně přísné třídění žadatelů o úvěr, což zvyšuje bezpečnost vkladů investorů. Očekávané výnosy se pohybují mezi 6 a 9 % a jelikož je společnost česká, tak můžete účet vést v CZK.

Výhodou této aplikace je možnost investovat do nemovitostí i s menšími částkami. Dále to, že nabízí příležitosti na českém trhu, nízké poplatky a podporu češtiny. Naopak nevýhodou je poměrně malá nabídka investic a chybějící pokročilé funkce.

Výhody

  • Přehledná platforma pro P2P investování do nemovitostí
  • Vhodné i pro drobné investory
  • Nízké poplatky
  • Český trh

Nevýhody

  • Malá nabídka investic
  • Chybí autoinvest
  • Chybí sekundární trh

13. Nibble recenze

P2P platforma lákající na vysoké výnosy.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč jsem vybrala Nibble?

Nibble nabízí automatizované a jednoduché investování s vysokými výnosy – naprostý sen každého investora. Používá k tomu P2P investice, přičemž vy jako investor si vybíráte konkrétní strategii dle požadovaného výnosu/rizika. Je to tedy ideální cesta i pro méně zkušené investory. Kde jsou tedy nějaké minusy?

Nejprve to pozitivní – klienti si chválí jednoduchou aplikaci, vysoké výnosy a velkou nabídku investic. Na druhou stranu jde o mladou společnost, která je zatím neprověřená, dle podmínek na webu poměrně netransparentní a je tak třeba být opatrnější v tom, kolik zde zkusíte investovat, než si Nibble sami ověříte.

Výhody

  • Vysoké výnosy
  • Vhodné i pro drobné investory
  • Jednoduchá aplikace
  • Automatizace procesu – zvolíte pouze strategii

Nevýhody

  • Netransparentní
  • Chybí dostatek informací o společnosti

Jaké jsou výhody a nevýhody, příležitosti a rizika investování přes aplikace?

Investování jako takové je cestou, jak své úspory nejen ochránit před inflací, ale v ideálním případě z nich mít i výnos a nechat je vydělávat. Je však nutné počítat s tím, že každá investice má své riziko a čím vyšší je slibovaný výnos, tím vyšší riziko ztráty musíte podstoupit. Proto existují různé investiční nástroje a možnosti diverzifikace – abyste našli tu pravou kombinaci pro vás. Vždy byste měli investovat pouze částku, která vás nijak neohrozí, pokud o ni přijdete. Pro snížení rizika určitě platí, že byste měli téma investic studovat a neustále zlepšovat svůj přehled a znalosti. 

Specificky investování přes aplikace má ty výhody, že je flexibilní, jednoduché a snadno po ruce. Na druhou stranu však musíte myslet na zabezpečení svého telefonu. Pro někoho navíc mobil neposkytuje dostatečně přehledné prostředí, u kterého by se mohl na investování soustředit. 

Do čeho lze investovat a co je nejoblíbenější?

Nabídka je opravdu široká a každý si může vybrat, jak konzervativní portfolio mu vyhovuje. Všeobecně se investice přes aplikace neliší od těch klasických. Můžete si vybrat akcieforexkryptoměny, P2P, fondy, nemovitosti.

Každý produkt má svá pro a proti, své příznivce i odpůrce. P2P investice jsou velmi oblíbené pro svou jednoduchost. Akcie, fondy, měny jsou zase dostatečně prověřené a jsou to stálice. Krypto pak ocení ti, kdo hledají volatilnější trh a nevadí jim větší nepředvídatelnost. Těžko tedy říct jediný nejoblíbenější produkt, aktivum byste měli volit dle své investiční strategie a požadované rizikovosti.  

Co je to P2P investice?

Pod touto zkratkou se skrývá anglický výraz peer-to-peer. Jedná se o půjčku, formu úvěru, dluhopisu, kdy jedná rovný s rovným. Místo banky, která by půjčovala peníze jednotlivci jakožto instituce, mu je půjčí investor – také jednotlivec. Nemusíte nutně půjčovat konkrétnímu člověku, někdy lze půjčit i podnikateli, společnosti, investovat do něčího businessu.

Mobilní aplikace, které umožňují P2P investice, slouží jako zprostředkovatel, místo, kde se potkává nabídka s poptávkou a kde si můžete vybírat z úvěrů, do kterých chcete investovat. Investice do P2P určitě patří k těm jednodušším produktům. Jsou snadné na pochopení a jejich výnos se může velmi lišit podle zvolené rizikovosti – od 3 % až po 15 % a více. 

SEDM tipů, jak vybrat aplikaci na vydělávání peněz

Stále si nejste jistí, kterou z aplikací vyzkoušet? Zkuste se řídit několika jednoduchými tipy, které jsem pro vás sestavila!

1) Vyberte si podle produktu.

Každá aplikace se bude specializovat na jiné investiční nástroje. Rozhodněte se proto podle toho, které aplikace nabízí aktiva, o něž se zajímáte. Je rozhodně rozumnější přizpůsobit aplikaci vašemu portfoliu, než abyste vytvářeli portfolio podle nabídky aplikace.


2) Projděte si recenze. 

U aplikací bývají recenze snadno dostupné a přehledné – většinou rovnou na místě, kde je stahujete. Zároveň jich naleznete dostatek na internetu. Je to skvělý způsob, jak se rychle dozvědět o slabých i silných stránkách jednotlivých aplikací.


3) Prověřte si zabezpečení dané aplikace.

Do aplikace budete nahrávat své úspory, pravděpodobně v ne úplně malé částce. Proto byste měli mít jistotu, že budou v bezpečí.


4) Zjistěte si podmínky pro vaši zemi.

U některých produktů či aplikací se mohou různé podmínky lišit dle vaší lokality. Zajímat by vás mělo například zdanění výnosů, možnost vést obchodní účet v různých měnách a případně i česká lokalizace.


5) Chtějte dobrou zákaznickou podporu.

Pokud se vyskytne nějaká komplikace, budete potřebovat rychlou reakci od zákaznické podpory. Zjistěte si proto, jakým způsobem se dá s provozovatelem komunikovat a jak rychle a ochotně odpovídá.


6) Zvolte již zaběhlou aplikaci. 

Aplikace obecně jsou samozřejmě poměrně nový koncept. Vždy je však lepší volit již známou a prověřenou cestu – aplikaci, která už je na trhu delší dobu, má dostatek spokojených uživatelů a zaručuje tak určitou stabilitu.


7) Nebojte se vyzkoušet více variant.

Nikdo vám nebude bránit s vytvořením více obchodních účtů, stažením více aplikací. Určitě se tak vyplatí vyzkoušet jich více, prohlédnout si jejich uživatelské prostředí a rozhodnout se až podle vlastního dojmu.

Shrnutí: Podle čeho vybrat vhodnou aplikaci na vydělávání peněz? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Víte, do čeho chcete investovat?ano
✅ Rozumíte dané oblasti dostatečně?ano
✅ Má aplikace dobré recenze?ano
✅ Je aplikace přehledná?ano

Často kladené otázky

Záleží na zvolené cestě, na aktivu a na aplikaci, ale v zásadě můžete začít zkoušet investovat už jen s několika stovkami. Spíše je potřeba počítat s tím, že taková částka vás do budoucna v rámci pasivního příjmu nevytrhne, a tak je dobré se na ní investování naučit a kapitál postupně zvyšovat.

Ano, dokonce to může být dobrý způsob, jak diverzifikovat své portfolio a tím i riziko. 

Protože s vysokým výnosem roste i riziko. Čím více můžete teoreticky vydělat, s tím většími ztrátami byste měli být ochotni se smířit. Proto existují různé strategie – pro konzervativní i dynamičtější investory

Videa

Užitečné odkazy

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Nejnovější články

Nenechte si ujít novinky ze světa investování.

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze.