Search
Close this search box.

Binance: recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Co je Binance a jaké služby nabízí? Jaké má poplatky a jak je to se zabezpečením? A jak si stojí u uživatelů a co o Binance říkají?

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Přemýšlíte o nákupu kryptoměn a hledáte vhodnou platformu pro investování? Pak možná váš pohled spočinul na Binance, která je aktuálně největší platformou pro nákup a prodej kryptoměn na světě. To ale samo o sobě nemusí tolik vypovídat.

Proto jsme se podívali na burzu blíže a zjistili vše o nabízených službách, poplatcích, fungování, zabezpečení i zkušenostech uživatelů.

Co je Binance? 

Binance je v současnosti největší kryptoměnovou burzou na světě. Vznikla v roce 2017 a je dílem podnikatele čínsko-kanadského původu jménem Changpeng Zhao. V současné době sídlí na Maltě, kam se přestěhovala po zpřísnění regulací trhu v Číně a Japonsku. Přestože na světě není příliš dlouho, získala si miliony uživatelů po celém světě. A Česká republika není výjimkou, k čemuž určitě pomáhá i fakt, že je platforma (z velké části) k dispozici i v češtině. 

Jaké služby Binance nabízí?

Binance je především kryptoburza a nabízí více než 350 různých kryptoměn, mezi kterými nechybí bitcoin, ethereum, dogecoin a další. Kryptoměny můžete obchodovat, nakupovat i držet, a to přímo za fiat (zákonné) měny. V nabídce je také obchodování kryptoměnových derivátů jako futures a opce. Nechybí ani možnost obchodování s finanční pákou. 

Společnost však nabízí i řadu dalších funkcí, podívejte se na přehled těch hlavních. 

  • Binance karta

Kryptoměnami lze také platit, a to prostřednictvím služby Binance card. S ní získáte fyzickou platební Visa kartu, kterou lze platit u více než 60 milionů obchodníků po celém světě (podle informací všude tam, kde uvidíte logo Visa). Navíc se k ní váže zajímavý až 8% cashback, jeho výše se odvíjí od vašeho měsíčního zůstatku. Ke kartě se váží i nízké poplatky, kdy máte výběry z bankomatu zdarma, neplatíte ani za směnu měn, připravte se však na poplatek až 0,9 % za konverzi kryptoměn.     

  • NFT

V červenci 2021 spustilo Binance NFT tržiště. NFT, tedy nezaměnitelné tokeny, zde můžete nakupovat za fixní ceny, přihazovat v aukcích nebo si je pořídit ve formě mystery boxů, kdy je jejich podoba překvapením. 

  • Simple Earn

Dalším zajímavým produktem je Binance Simple Earn. Jedná se o formu termínovaného vkladu, kdy svá aktiva upíšete na předem stanovenou dobu, a díky tomu je zhodnocujete zajímavým úrokem. 

  • Automatické investice

Tato funkce vám může velmi usnadnit investování. Sami si nastavíte, jakou kryptorměnu, v jaké výši a jak často chcete nakupovat a o zbytek už se postará sama platforma. 

  • Kryptopůjčky

Binance nabízí také možnost kryptopůjček až na 180 dní, které lze využít na cokoliv.  

  • Binance Pay

Technologie Binance Pay umožňuje nejen nákupy prostřednictvím kryptoměn nebo jejich posílání svým blízkým, ale nabízí i možnost přijímat platby v kryptoměnách pro firmy. 

Jak na registraci u Binance? 

Než se pustíte do obchodování, budete si muset nejprve vytvořit svůj Binance účet. Vše je rychlé, jednoduché a přehledné. Na webových stránkách kliknete na tlačítko “zaregistrovat se”. Zadáte svůj e-mail (případně telefonní číslo nebo se přihlásíte se svým Google/Apple účtem). Následně si vytvoříte heslo a obdržíte na mobil či do e-mailové schránky kód, který vložíte do systému. V případě Google nebo Apple účtu vám bude stačit se přihlásit. Pro P2P obchodování pak bude ještě nutné ověřit vaši identitu. 

Jaké kryptoměny lze u Binance obchodovat?

Jak jsme už zmínili v úvodu, Binance vyniká obrovskou škálou nabízených kryptoměn. Aktuálně jich k obchodování nabízí více než 350. Nutno říct, že jejich nabídka se poměrně často mění a může se lišit v závislosti na zemi, z níž nakupujete. K nejpopulárnějším nabízeným kryptoměnám zde patří:

  • bitcoin
  • ethereum
  • solana
  • ripple
  • filecoin
  • stacks

Jak obchodovat u Binance? 

Nakupovat kryptoměny můžete u Binance třemi různými způsoby, a to prostřednictvím kreditní/debetní karty, hotovostí nebo prostřednictvím P2P. 

  • Kreditní/debetní karta

Díky této variantě lze nakupovat kryptoměny pomocí několika desítek fiat měn včetně CZK. Stačí si zvolit, za kolik chcete jakou kryptoměnu nakoupit. 

  • Hotovostní zůstatek

Tuto možnost můžete využít v případě, že už na platformě máte vložené určité finance. V opačném případě vás při zvolení této metody nákupu systém upozorní na nutnost provedení vkladu. Následně zde opět vyberete výši investované částky a zvolíte kryptoměnu, kterou chcete nakoupit. 

  • P2P

V případě nákupu přes P2P burzu opět zadáte částku, kterou chcete vynaložit, a zvolíte danou kryptoměnu. Systém vás následně spojí s inzerátem prodejce na trhu. Výhodou jsou zde nulové poplatky za obchodování, možnost obchodování za vámi preferované ceny a také široká flexibilita platebních metod.

Poplatky u Binance

Binance poplatky jsou obecně hodnoceny jako nízké. Za vklady zde neplatíte nic, výběry jsou zpoplatněny paušálním poplatkem. Poplatky za nákup kryptoměn vždy uvidíte v průběhu procesu, takže budete přesně vědět, na čem jste. Nejméně výhodný je v tomto ohledu rychlý nákup platební kartou, kdy je poplatek 2 %. U nákupu přes burzu už je značně příznivější, 0.1 %. Poplatky jsou však do značné míry individuální záležitostí a jejich výši si můžete snížit například velkým objemem při obchodování a podobně.

Platforma Binance

Binance platforma může být vzhledem k obrovskému množství funkcí především pro začátečníky poměrně nepřehledná. Přivítá vás na ní spousta různých kategorií a čísel, takže bude trvat, než se zorientujete. Navíc se rozhraní poměrně často mění. Nejjednodušší obchodování umožňuje Binance Směnárna, pokud hledáte pokročilejší nástroje a funkce, zvolte platformu Spotový trh.  

Vzdělávání u Binance

Binance se snaží své uživatele vzdělávat (nejen) v oblasti kryptoměn, a to prostřednictvím Binance Academy. Zde najdete celou řadu užitečných informací a článků v češtině a také přehledné kurzy a videa v angličtině. Pokud vás na první pohled vyděsí spousta cizích pojmů, kterým za mák nerozumíte, klikněte na tlačítko “začít zde” v horním menu. Tím se dostanete na sekci, kde se vzděláváte od úplných základů. Za své snažení zde můžete získat i zajímavé odměny

Zabezpečení Binance

Pokud jde o zabezpečení, patří Binance k nejdůvěryhodnějším a nejbezpečnějším burzám vůbec. Většina coinů je uložena v offline peněženkách, což představuje ochranu před hackery. Ani tak se jim ale platforma nevyhnula a jejich terčem se stala v letech 2019 a 2022, kdy přišla i o značnou část kryptoměn. Svým uživatelům důrazně doporučuje minimálně dvoufázové ověření u účtu, které je naprostým základem.

Zákaznická podpora Binance 

Na webu najdete přehlednou sekci s nejčastějšími dotazy, k dispozici je také chat. Další zajímavou možností je twitterový účet @BinanceHelpDesk. Právě na zákaznickou podporu padá řada nespokojených recenzí uživatelů, kteří si stěžují na dlouhou reakční dobu. Na druhou stranu je právě tohle problém většiny velkých společností.

Co o Binance říkají klienti? 

Recenze Binance od samotných uživatelů často mluví o tom, že jsou s platformou dlouhodobě spokojeni a považují ji za důvěryhodnou. Oceňují samotnou platformu a prostředí pro investování, doporučují ji i nováčkům. Chválí si rychlost výběrů a vkladů a samozřejmě i nabídku kryptoměn. 

Zdaleka ne všechny recenze jsou ale pozitivní. Lidé si především v poslední době stěžují na to, že je systém neustále odhlašuje z aplikace a mají problém se do ní zpátky přihlásit. V tom navíc nepomáhá ani pomalá a nedostatečná podpora.  

Recenze Binance 

Binance ve srovnání s konkurencí vyniká především obrovskou nabídkou kryptoměn, která je největší na trhu. Na druhou stranu mezi nimi najdete i některé neprověřené kryptoměny, které se nedají ke koupi doporučit. Při nákupu se tak určitě hodí jistá obezřetnost. Pokud se ale v tomto trhu vyznáte, nejspíš nebudete zklamaní. 

Platforma potěší nízkými a přehlednými poplatky a řadou možností, jak kryptoměny nakoupit. Často se také obměňuje, rozšiřuje nabídku, mění nástroje, což může pro někoho představovat plus, pro začátečníky to však znamená ještě nižší přehlednost už tak složité platformy, v níž je problém ze zpočátku zorientovat. Na vině je především řada nástrojů a funkcí. Díky tomu však Binance dokáže oslovit i pokročilé investory. Ani jako začátečník se ale nemusíte úplně obávat, hodně vám může pomoci Binance Academy, kde najdete řadu užitečných studijních materiálů. 

Binance je v češtině, avšak ne úplně kompletně, znalost angličtiny tak přijde vhod.  

Výhody a nevýhody Binance 

Pojďme si v krátkosti shrnout hlavní výhody a nevýhody burzy Binance.

Výhody Binance

  1. Největší nabídka kryptoměn na trhu (více než 350)
  2. Důvěryhodná platforma s miliony uživatelů
  3. Nabídka vzdělávání prostřednictvím Binance Academy
  4. Množství pokročilých funkcí
  5. Velká část webu v češtině
  6. Nízké poplatky
  7. Potěší začátečníky i pokročilé uživatele

Nevýhody Binance

  1. Platforma působí lehce nepřehledným dojmem
  2. Zákazníci si stěžují na slabší zákaznickou podporu
  3. Pro obchodování je třeba registrace

Často kladené dotazy

Ano, svůj účet můžete spravovat jak prostřednictvím prohlížeče, tak i v mobilu.

Miliony uživatelů po celém světě jsou potvrzením toho, že Binance lze důvěřovat. Ačkoliv burza byla v minulosti terčem hackerských útoků, běžných uživatelů se incident nijak zásadně nedotknul.

Video

Užitečné odkazy

Nejlepší brokeři

1. místo

Skvělá reputace

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-85 % účtů retailových investorů peníze.

2. místo

Světová jednička

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 51 % účtů retailových investorů peníze.

3. místo

Oblíbená volba

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 67,85 % účtů retailových investorů peníze.
Obsah článku

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Nejnovější články

Nenechte si ujít novinky ze světa investování.

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze.