Search
Close this search box.

12 nejlepších míst, kde koupit stříbro – investice do stříbra 2024

Jak funguje investice do stříbra a v jaké formě lze stříbro pořídit? Kde stříbro nejlépe koupit? A proč vůbec nad investicí do něj uvažovat?

Výběr redakce

Zlatosnadno.cz

Fixace ceny 24/7, lidé oceňují rychlost vyřízení i dodání a ochotu zaměstnanců poradit.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Oblíbená volba

XTB

Investice do stříbra skrz jednoho z nejznámějších brokerů

Varování: U 76-85 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 

Možnost spoření

Česká mincovna

Bohatá nabídka a možnost stříbrného spoření

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Alternativní volba

Revolut

Známá finanční aplikace, kde můžete investovat i do zlomků stříbra.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Slovo inflace nás provází na každém kroku. Pokud jste se rozhodli, že si na vašich úsporách nesmlsne, nejspíš přemýšlíte nad tím, kam své finance uložit či investovat. Komodity jsou jednou z oblíbených variant a hned po zlatě je stříbro tou nejpopulárnější.

Jak investice do něj fungují, jak si stojí ve srovnání se zlatem a kde stříbro koupit? Na to všechno odpovíme v řádcích níže. 

Kde koupit stříbro nejlépe?

 1. Zlatosnadno.cz
 2. XTB
 3. Česká mincovna
 4. Revolut
 5. eToro
 6. Gold safe
 7. Lynx
 8. Golden Gate
 9. Nubiro
 10. Silver Star
 11. Zlataky.cz
 12. Jedna unce

Investiční stříbro je taková forma stříbra, která slouží k investičním účelům. Musí mít tedy vysokou ryzost, danou hmotnost a primárně jde o kov samotný, nikoliv o jeho podobu, jako je tomu u šperků. Nejčastěji se s investičním stříbrem setkáváme ve formě mincí, slitků a cihel. 

Obecně rozlišujeme dva hlavní typy investičního stříbra, a to stříbro fyzické a virtuální (papírové), tedy stříbro, které fyzicky nevlastníme, ale obchodujeme jej. 

Fyzické stříbro má podobu slitků, mincí nebo cihliček a můžete si jej potěžkat, dívat se na něj a mít jej ukryté doma v trezoru nebo třeba v nejrůznějších specializovaných úschovnách. To může být pro někoho výhoda, pokud ale chcete investovat vyšší částky, může vám právě potřeba jeho úschovy trochu komplikovat situaci. Buď vám zabere hodně místa doma, nebo zaplatíte často nemalé peníze instituci, která vám jej bude hlídat. Cena za gram se pak u jednotlivých variant může poměrně výrazně lišit. Například mince se totiž zpracovávají do určité podoby, což zvyšuje jejich cenu. 

Starosti s úschovou stříbra odpadají v případě, že jej budete pouze obchodovat. To můžete učinit formou CFD, ETF, akcií a dalších nástrojů. Tato forma může být pro mnohé dostupnější a rychlejší, na druhou stranu si na takové stříbro nikdy nesáhnete. 

Další variantou “na pomezí” je pak spoření do stříbra. Touto formou si můžete našetřit na stříbrný slitek nebo třeba spořit do výše předem určené částky. 

Hned po ropě je stříbro druhou nejpoužívanější průmyslovou komoditou na světě. Využívá se při výrobě elektroniky, v lékařství, šperkařství, automobilovém průmyslu a řadě dalších odvětví. V mnoha ohledech je nenahraditelné, jeho zásoby se však zmenšují a předpokládá se, že v řádu několika desítek let budou vytěženy. Jednat se tak může o strategickou investici. A existují i další důvody, proč jej zařadit do svého investičního portfolia:

 • Nízká cena

Ve srovnání se zlatem je stříbro výrazně levnější. Trojskou unci stříbra aktuálně pořídíte zhruba za cenu okolo 500 Kč, na stejné množství zlata byste si museli připravit více než 40 000 Kč. To vás může zajímat především v případě, že chcete investovat do fyzického stříbra. 

 • Diverzifikace

Pokud investujete, víte, že je vhodné portfolio diverzifikovat, tedy investovat do různých oblastí. Stříbro se tak hodí například k akciím a nemovitostem jako ochrana před možnými ztrátami.

 • Volatilita

Ve srovnání se zlatem je stříbro volatilnější, což znamená, že v době poklesu můžete více ztratit, v době růstu ale zase více vydělat. 

 • Rostoucí poptávka

Poptávka po stříbře roste jak mezi investory, tak v průmyslu. Protože se ve spoustě výrobků objevuje jen ve velmi malém množství, je komplikovaná jeho recyklace. To všechno nahrává tomu, že jeho cena může růst. 

 • Osvobození od daně z příjmu

Pro fyzické osoby platí, že prodej stříbra je osvobozen od daně z příjmu. Na rozdíl od zlata se k němu ale při nákupu vztahuje 21% DPH. 

1. Zlatosnadno.cz recenze (investice do stříbra)

Fixace ceny 24/7

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Ačkoliv by se název obchodu mohl zdát matoucí, i v jeho nabídce najdete vedle zlata investiční stříbro. Konkrétně se jedná o několik variant stříbrných slitků, které můžete nakoupit rychle, bez poplatku a s právní garancí zpětného odkupu. Všechny samozřejmě disponují garancí původu a zdarma vám je společnost dopraví domů. Další výhodou, kterou Zlatosnadno.cz nabízí, je okamžitá fixace ceny. To znamená, že cena, kterou vidíte v objednávce, je konečná.

Jako plus zde můžeme zmínit přehlednost obchodu, na druhou stranu se tu ale setkáte s menší nabídkou investičního stříbra. 

Obchod se těší velké oblíbenosti u zákazníků, kteří oceňují především rychlost vyřízení i dodání a v neposlední řadě i ochotu zaměstnanců poradit.

Výhody

 • Ověřený a u zákazníků oblíbený obchod
 • Fixace ceny 24/7
 • Doprava zdarma

Nevýhody

 • Menší nabídka

2. XTB recenze (investice do stříbra)

Investice do stříbra skrz jednoho z nejznámějších brokerů

Varování: U 76-85 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 

Jestliže se nechcete zaobírat tím, kam své stříbro uložíte, můžete se vydat cestou obchodování se stříbrem. To umožňuje i broker XTB, který patří k největším a nejpopulárnějším platformám tohoto druhu na světě. Běžným uživatelům včetně začátečníků umožňuje investovat do akcií, kryptoměn nebo třeba právě komodit. Investovat do stříbra můžete skrz CFD kontrakty nebo ETF. 

Stačí si zde otevřít bezplatný účet. Vyzkoušet můžete nejprve jeho demoverzi a podrobněji se s investováním na platformě seznámit předtím, než se do toho pustíte s reálnými penězi. Pokud patříte k začátečníkům, nejspíš využijete i informace z XTB akademie, zkušenější investoři zase ocení nejrůznější grafy a analýzy. Obchodovat zde můžete 24 hodin denně 5 dní v týdnu.

Výhody

 • Oblíbená a prověřená platforma
 • Možnost obchodování 24 hodin denně ve všední dny
 • Demo účet na vyzkoušení

Nevýhody

 • Pouze investice do stříbra (nevlastníte jej fyzicky)

3. Česká mincovna recenze (investice do stříbra)

Bohatá nabídka a možnost stříbrného spoření

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Česká mincovna razí v Jablonci nad Nisou mince už od roku 1993, a to jak ty, kterými běžně a oficiálně platíme, tak i mince sběratelské. A spolu s nimi nabízí i další formy investičního stříbra – slitky, cihly nebo medaile. Pyšní se opravdu velmi širokou nabídkou a vybírat můžete nejen podle hmotnosti mincí, ale i podle toho, kdo nebo co je na nich vyobrazen. Nechybí mince a medaile vyražené k různým důležitým výročím a událostem České republiky. 

Zajímavou možností, kterou Česká mincovna nabízí, je i spoření do stříbra. Pokud byste rádi doma nějakou tu stříbrnou cihličku měli, ale nemáte jednorázově tolik peněz na její pořízení, můžete si na ni pravidelně spořit. Třeba už od 500 Kč měsíčně. Naspořené stříbro si můžete nechat pravidelně zasílat poštou, případně si jej nechat uložit v trezorech mincovny. Jen je třeba počítat se vstupní jistinou, která tvoří maximálně 5 % z cílové částky.

Výhody

 • Pestrá a zajímavá nabídka investičního stříbra
 • Možnost spoření do stříbra
 • Tradiční společnost s dlouholetou historií

Nevýhody

 • Pro spoření do stříbra je nutné složit jistinu

4. Revolut recenze (investice do stříbra)

Investice i do zlomků

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Pokud se o svět financí a investování trochu zajímáte, jistě vám neunikla služba Revolut. Tato alternativa ke klasické bance v podobě aplikace umožňuje vést si bankovní účet, a to klidně v několika měnách, nabízí výhodné kurzy na převod a směnu měn a v neposlední řadě (funkcí tu najdete skutečně hodně) jsou v jejím portfoliu i investice do komodit, stříbro nevyjímaje. 

Stačí si zde tedy založit účet a i u jeho bezplatné varianty si můžete stříbro, byť pouze virtuálně, ihned zakoupit. Výhodou je, že můžete investovat i malé částky. Lze totiž investovat jen do zlomků. Zároveň je možné nastavit si příkaz, kdy nákup proběhne automaticky ve chvíli, kdy bude jeho cena odpovídat vašim požadavkům. Je ale třeba počítat s určitým poplatkem za směnu, který se odvíjí od zvoleného tarifu Revolut a pohybuje se od 0,5 do 1,5 %. 

Výhody

 • Rychlé a jednoduché investování do stříbra a dalších komodit
 • Možnost investovat i malé částky
 • Možnost nastavit si příkazy pro nákup

Nevýhody

 • Stříbro pouze ve virtuální podobě
 • Poplatek za směnu je poměrně vysoký

5. eToro recenze (investice do stříbra)

Další populární broker s nabídkou komodit

Varování: U 51 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 

Stříbro nechybí ani v portfoliu dalšího giganta na poli populárních brokerů eToro. Obchodovat zde s touto komoditou můžete ve formě CFD a ETF. Stříbro tedy mít ve fyzické podobě nebudete, což s sebou ale nese i již zmíněné výhody. 

Obchodování u eToro je jednoduché, účet si zde založíte za pár minut a zdarma. Berte však v potaz, že při vkladech mohou být účtovány poplatky za konverzi měny  Bezplatné je i jeho vedení nebo vklady, u CFD je třeba počítat s poplatkem za spready. Pokud byste trochu tápali, doporučujeme nejprve vyzkoušet demo verzi eToro, v níž se můžete seznámit s obchodováním skrz tuto platformu bez toho, abyste použili své reálné peníze.

Výhody

 • Jednoduché a rychlé investování
 • Možnost si vše vyzkoušet v demoverzi
 • Transparentní a příznivé poplatky

Nevýhody

 • Stříbro nebudete mít ve fyzické podobě

eToro je platforma s mnoha aktivy, nabízející jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 51 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy trading je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizována a regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU a Spojeném království neregulované a není zde žádná ochrana spotřebitele. Váš kapitál je ohrožen.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena naším partnerem s využitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro subjekty.

51 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.

6. Gold safe recenze (investice do stříbra)

Sympatický obchod s garancí zpětného odkupu

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Slovenská společnost Gold safe na trhu funguje už od roku 2009 a řadí se tak k ověřeným společnostem. V její nabídce najdete stříbrné slitky a mince, a to v několika různých podobách a od různých společností. Nabídka není nejširší, ale bezpochyby bude pro většinu zákazníků dostačující. Společnost se pyšní nízkými cenami, které můžete objevit díky tomu, že se zaregistrujete k odběru novinek. Gold safe také garantuje zpětný odkup stříbra. Kladně hodnotíme také detailní informace u jednotlivých produktů. Pokud si objednáte stříbro za alespoň 30 000 Kč, jeho dodání a pojištění získáte zdarma. U menších objednávek zaplatíte 199 Kč. 

O tom, že se u této společnosti nemusíte bát stříbro nakoupit, vás může přesvědčit i pozitivní hodnocení zákazníků. Ti si chválí nabídku, rychlost dodání a celkově hladký průběh nákupu. 

Výhody

 • Přehledný e-shop s dobře popsanými produkty
 • Ověřená společnost s kladným hodnocením zákazníků
 • Garance zpětného odkupu

Nevýhody

 • O něco menší nabídka

7. Lynx recenze (investice do stříbra)

Oblíbený broker především pro větší investory

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Pokud to s investováním myslíte vážně, za zvážení stojí i další z oblíbených brokerů Lynx. Jeho doménou jsou nízké poplatky, propracovaná platforma a zajímavá nabídka. Investovat do stříbra tu můžete skrz ETF, CFD, akcie i některé další instrumenty. Stačí si zde vytvořit účet. Vše je v češtině a i účet můžete vést v korunách. Jeden zádrhel tu však je, a to v podobě minimálního vkladu. Ten činí 75 000 Kč, což pro někoho může být značně vysoká suma. 

Výhody

 • Různé možnosti investování do stříbra
 • Aplikace i účet v českém jazyce

Nevýhody

 • Vysoký požadovaný počáteční vklad

8.Golden Gate recenze (investice do stříbra)

Lídr s investičním stříbrem v Evropě

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Česká společnost Golden Gate funguje od roku 2011 a patří k lídrům nejen v našich končinách, ale dokonce je největším obchodníkem s investičním stříbrem v Evropě. Nabízí ale nejen možnost investovat do drahých kovů nebo třeba bitcoinu, ale zakládá si i na profesionálním přístupu a také vzdělávání, takže můžete navštívit třeba některou z přednášek a podobně. 

Nakoupit zde stříbro můžete ve fyzické podobě jako slitky, cihličky nebo mince a nutno říct, že nabídka je skutečně široká. Druhou variantou je pak Komoditní účet, kdy si na váš vysněný slitek průběžně spoříte, třeba od 100 Kč měsíčně. 

Někteří zákazníci si stěžují na to, že ceny jsou vyšší než u konkurence. To však může záviset na řadě různých faktorů.

Výhody

 • Pestrá nabídka stříbra ve fyzické podobě
 • Možnost spoření do stříbra
 • Velká a prověřená společnost

Nevýhody

 • Podle některých zákazníků vyšší ceny

9. Nubiro recenze (investice do stříbra)

Menší nabídka, výhodné ceny

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

K menším prodejcům investičního stříbra (ale i zlata) patří Nubiro.cz. V nabídce najdete slitky a mince, a to v porovnání s konkurencí v opravdu okleštěné podobě. Společnost má ale jiné plusy. Těmi je například garantovaný odkup bez procentuální srážky a také skutečně vynikající hodnocení klientů. Ti si chválí rychlost, profesionální a milý přístup pracovníků a také výhodné ceny. Pokud si tedy nepotřebujete vybírat ze stovek různých mincí, stojí obchod za zvážení.

Výhody

 • Skvělé hodnocení zákazníků
 • Garantovaný odkup

Nevýhody

 • Menší nabídka

10. Silver Star recenze (investice do stříbra)

Obchod s extravagantní nabídkou

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Pokud si nechcete jen pořídit stříbrný slitek, ale hledáte něco originálního, pak zavítejte k silverstar.cz. V nabídce slitků, mincí a medailí totiž najdete i extravagantní kousky, jako je třeba mince s rodinkou Simpsonových, Harley Quinn nebo třeba ve stylu Harryho Pottera. Nechybí ale samozřejmě ani klasické kousky. Nabídka je tu opravdu široká, takže si vybere prakticky každý.

Za nákupy zde sbíráte body, které můžete následně proměnit na slevu. Zajímavou funkcí je zde Hlídací pes, který hlídá nejen případnou dostupnost produktu, ale také cenu. Někteří zákazníci si pouze stěžovali na delší dodací dobu.

Výhody

 • Pestrý sortiment
 • Mnoho zajímavých a originálních mincí
 • Funkce Hlídacího psa na cenu

Nevýhody

 • Podle některých kupujících delší doba dodání

11. Zlataky.cz recenze (investice do stříbra)

Obchod s velmi kladným hodnocením zákazníků

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Další možností, kde zakoupit stříbro ve fyzické podobě, je obchod zlataky.cz. Jak už prozrazuje název, najdete tu vedle stříbra i jiné kovy. Kov, který zajímá nás, tu pořídíte ve formě slitků a mincí. Šíře nabídky je zde dostačující, ale spousta produktů není skladem. K nákupu nad 8 000 Kč dostanete dopravu zdarma, což je poměrně nízká částka. K odběru pak můžete využít i jednu z pěti kamenných poboček. 

Společnost sice nefunguje tak dlouho jako některé konkurenční firmy, může se však opírat o skvělé hodnocení zákazníků. Ti oceňují rychlost dodání, komunikaci a mnozí si pochvalují i cenu. 

Výhody

 • Výborné hodnocení zákazníků
 • Doprava zdarma nad 8000 Kč

Nevýhody

 • Poměrně velká část produktů není skladem

12. Jedna unce recenze (investice do stříbra)

Mladý e-shop s příznivými recenzemi

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Menší, ale zajímavou nabídku stříbrných mincí a slitků najdete také na e-shopu jednaunce.cz. Společnost umožňuje také zpětný odkup a nabízí dopravu zdarma při nákupu nad 10 000 Kč.

Dosáhnout zde můžete také na množstevní nebo objemové slevy. Jedná se o novější společnost založenou v roce 2019, čemuž odpovídá i množství hodnocení od zákazníků, kterých není mnoho.

Na druhou stranu jsou ale vesměs velmi pozitivní a chválí rychlost doručení, pečlivost balení i komunikaci. 

Výhody

 • Doprava zdarma nad 10 000 Kč
 • Skvělé hodnocení zákazníků

Nevýhody

 • Omezenější nabídka

PĚT tipů, jak vybrat prodejce investičního stříbra

Prodejců stříbra je hodně, i mezi nimi se ale mohou najít tací, kteří nepatří k těm poctivým. Před nákupem dejte pozor na následující body.

1) Hlídejte si cenu

Cena stříbra je kolísavá, mění se několikrát denně a liší se i podle toho, v jaké podobě stříbro kupujete. Určitě se nebojte porovnávat nabídky různých prodejců. Buďte ale velmi opatrní v případě, že narazíte na podezřele nízkou cenu.


2) Jak je to s odkupem?

Ať už stříbro kupujete se záměrem jej po určité době prodat, nebo ne, vždy se u vás může změnit situace a je dobré vědět, jak to se zpětným odkupem u dané společnosti je. Některé firmy jej dokonce garantují, což může být výhodné. 


3) Transparentnost

U prodejců se dívejte také na přehlednost a transparentnost nabídky i podmínek. Měli byste vědět, jaké jsou záruky toho, že si kupujete skutečně kvalitní produkt, jaké se k nákupu vážou poplatky a dobrým znamením je i to, že se obchodník snaží poskytnou co nejvíce informací o komoditě samotné nebo o konkrétním produktu. 


4) Recenze napoví

Pokud si nejste jisti, zda danému obchodu můžete důvěřovat, podívejte se na jeho historii a také recenze ostatních kupujících. Pokud jsou vesměs negativní nebo dokonce úplně chybí, možná bude lepší se poohlédnout jinde. 


5) Jak své stříbro dostanete?

Zásadní roli bude hrát i to, v jaké formě si stříbro pořídíte. U investic není moc co řešit, u fyzického stříbra ale budete muset promyslet jeho úschovu. Při zasílání na vaši adresu počítejte s poplatkem za dopravu a často i pojištění, pokud si jej budete přát uschovat u dané společnosti, ptejte se na poplatky s tím spojené. 

Často kladené otázky

Cena stříbra je kolísavá a mění se několikrát denně, aktuálně však jeden gram stříbra stojí zhruba 16 Kč.

Při nákupu stříbra je na rozdíl od zlata třeba počítat s 21% DPH. Plátci DPH si tak tuto daň mohou odečíst, pro neplátce je cena s daní konečná. 

Cena mincí nebo slitků se může lišit v závislosti na dané značce, poptávce po produktu, typu ražby, oblíbenosti, likviditě a dalších faktorech.   

Videa

Užitečné odkazy

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Autor článku:

Zajímá vás něco o webu?

Nejnovější články

Nenechte si ujít novinky ze světa investování.

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze.