Search
Close this search box.

Interaktivní Bitcoin kalkulačka: kurz, rok 2010 a profit kalkulátor

Kdybych koupil Bitcoin dne za ,
kolik bych dnes měl?

Současná hodnota Vaší investice by byla .

Kolik stojí bitcoin dnes?

=

Převodník se propisuje automaticky, stačí napsat do jedné ze dvou kolonek a máte výsledek 

Bitcoin profit kalkulátor / investiční bitcoin kalkulačka

Zisk / ztráta

Celkem vloženo

Celkem vybráno

Jak kalkulačky používat?

Cílem této BTC kalkulačky je vypočítat, kolik byste vydělali, kdybyste koupili Bitcoin v zadaném datu a prodali dnes. V kalkulačce máte 3 políčka.

  • Datum nákupu: Nasimulujte datum nákupu. Naše kalkulačka je napojena na databázi cen bitcoinu, takže sama vyhodnotí kolik bitcoin daný den stál. 
  • Investovaná částka: Zadejte jakou částku chcete do simulátoru zadat. 
  • Měna: Zadejte měnu ve které chcete počítat. Na výběr máte z Kč, € a $.

Berte v potaz, že tahle kalkulačka je čistě pro zábavu a „co by kdyby“ myšlení není pro investora příliš zdravé. Určitě nedoporučuji se tím příliš trápit. Pamatujte, že nejlepší čas investovat už byl, ale druhý nejlepší čas je dnes. 

Zadejte buď množství Bitcoinu nebo částku ve fiat měně (CZK, USD a EUR). Není třeba nic spouštět, v reálném čase se vám propíše výsledek. 

Kalkulačku zisku z Bitcoinu můžete použít k výpočtu potenciálního zisku/ztráty z vašich investic do BTC. Je to ultimátní investiční kalkulačka pro Bitcoin. 

Postupujte podle následujících kroků pro výpočet zisku/ztráty z kryptoměn:

  • Krok 1: Vyberte fiat měnu, kterou jste použili pro obchodování, výměnu nebo nákup kryptoměny. 
  • Krok 2: Do pole „Výše investice“ zadejte částku (fiat), kterou jste investovali. Například 500000 Kč. Tady je automaticky měna, kterou jste zvolili na začátku.
  • Krok 3: Do pole „Nákupní cena“ zadejte cenu kryptoměny v okamžiku, kdy jste krypto zakoupili. Můžete také využít ikony kalendáře a nechat cenu automaticky propsat podle data nákupu. Zde si můžete vybrat v jaké měně se vám to lépe počítá. Pokud si pamatujete například cenu v dolarech, ale chcete výsledek v korunách, není problém.
  • Krok 4: Do pole „Prodejní cena“ zadejte cenu bitcoinu v okamžiku, kdy jste krypto prodali. Platí stejná pravidla jako u nákupní ceny.
  • Krok 5: (nepovinné) Zadejte výši poplatku, jež jste zaplatili při nákupu na burze a při převodu z burzy na vaši krypto peněženku. Většinou jde o zanedbatelné sumy.
  • Krok 6: (nepovinné) Zadejte výši poplatku, jež jste zaplatili při prodeji na burze a při převodu z peněženky na vaši krypto burzu. Většinou jde o zanedbatelné sumy.
  • Krok 7: Nakonec se na obrazovce zobrazí váš zisk nebo ztráta z investice.

Jak vypočítat zisky z kryptoměn?

Existují dva způsoby, jak můžete vypočítat zisk nebo ztrátu z kryptoměn.

První způsob spočívá v porovnání hodnoty vašich aktiv s cenou, za kterou jste je zakoupili. Druhý způsob spočívá ve sledování, kolik peněz jste vydělali nebo ztratili ve fiat měně.

Předpokládejme například, že jsme v lednu 2018 koupili 1 BTC za 10 000 dolarů a prodali ho za 15 000 dolarů v prosinci 2018. Kolik zisku jsme vydělali?

Podle této metody výpočtu jsme vydělali 50% zisk (5000 dolarů). Odečtením nákupní částky od prodejní ceny zjistíte, zda jste vydělali zisk.

Jak vypočítat daně z kryptoměn?

Výpočet daní z kryptoměn může být zapeklitý, zejména pokud jste v oblasti kryptoměn nováčkem. Existuje tolik různých typů kryptoměn, každá s vlastními cenovými výkyvy.

Aby jste mohli vypočítat své daně z kryptoměn, budete muset sledovat všechny své transakce během roku a zjistit, jaké kapitálové zisky nebo ztráty máte na každé transakci. Například, pokud jste koupili 1 bitcoin za 10 000 Kč a prodali ho za 15 000 Kč šest měsíců později, vydělali byste 5000 Kč zisku.

Pokud to byla vaše jediná transakce během roku, pak je poměrně jednoduché vypočítat vaše daně pomocí tohoto čísla.

Nicméně, pokud jste koupili 1 bitcoin za 10 tisíc, ale prodali jste polovinu za 11 tisíc a zbytek jste si ponechali, věci se trochu komplikují, protože nyní jsou zde dvě transakce s různými cenami.

Máte však dvě hlavní možnosti. Buď vypočítáte průměrnou nákupní cenu a tu použijete na danění všech zisků. Nebo využijete metody „FIFO – First in first out“, aneb jdete hezky od zadu. Pokud jste nakoupili 1 BTC za cenu 2000 USD, pak tento první bitcoin budete danit s tohle hodnotou až do té doby než ho odprodáte celý – i když to uděláte třeba na pětkrát. Jakmile prodáte tento 1 BTC, pak se částka mění na další nákup, který jste provedli.

Než uděláte jakoukoli akci, poraďte se s daňovým poradcem nebo jiným expertem v oboru.