Kalkulačka - kolik můžete vydělat?

Nastavte si částku kterou můžete měsíčně investovat společně s plánovanou dobou vašeho investování a ukážeme vám očekávaný odhad možného zisku.

Pozn.: stále pracujeme na tom, abychom vám přinesli co nejpřesnější odhad očekávaných zisků, momentálně je odhad mírně zjednošený a nezahrnuje veškeré poplatky pro danou konfiguraci. Na grafu vidíte pouze optimistický scénár bez výkyvů.

Doporučené složení portfolia

Na základě vašeho nastavení doporučujeme částku kterou budete měsíčně investovat rozdělit následovně:

Třída aktivCílČástka

Akcie - World

74%2220

Akcie - REIT

4%120

P2P půjčky

18%540

Kryptoměny

4%120

Pro koho je portfolio určené?

Portfolio je vhodně navrhnuté pro investory ve věku 18 - 40 let s investičním horizontem alespoň 15 let. Jedná se o rizikové portfolio které sází na to, že akcie v dlouhodobém horizontu porostou a P2P půjčky od věrohodných poskytovatelů s nižším rizikem budou splaceny i v případě ekonomické krize. V poslední řadě neponechává kryptoměny náhodě poměrně vysokou alokací 4% (z toho by optimálně alespoň 2% mělo tvořit BTC).

Vyplatí se investovat do zlata a dluhopisů?

ETF na korporátní dluhopisy je vhodnou volbou do portfolia a může nahradit část investic do P2P půjček u konzervativnější varianty portfolia. Pokud do portfolia chcete zařadit zlato, doporučili bychom maximálně 3% a zařadit zlato namísto kryptoměn (tedy například 3% zlato a 1% Bitcoin), v obou případech se nejedná o investici do aktiv které by v dlouhodobém období podle očekávání měly vytvářet hodnotu.

Jak sestavit P2P portfolio?

Pro přehled o P2P platformách doporučujeme navštívit naše srovnání P2P platforem. Zastoupení až 50% P2P portfolia bychom svěřili platformě Mintos která má momentálně největší množství poskytovatelů úvěrů a celkového objemu půjček.